Biuletyn PW / Wydarzenia / Dzień Politechniki Warszawskiej 2020

Dzień Politechniki Warszawskiej 2020

15 listopada 2020 r. wspólnota akademicka świętowała Dzień Politechniki Warszawskiej. Choć ze względu na sytuację epidemiczną obchody zaplanowane na 16 listopada przybrały inny charakter niż zazwyczaj, w programie znalazły się wydarzenia będące częścią tradycji Uczelni.

Z okazji Dnia Politechniki Warszawskiej, 16 listopada o godz. 11.00 w formie zdalnej odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu PW. Podczas posiedzenia wręczone zostały: Medale Politechniki Warszawskiej, Medal Młodego Uczonego, a także nagrody w XXV Konkursie o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych, X Konkursie o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie Automatyki i Robotyki oraz IV Konkursie o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie Elektrotechniki.

Tego samego dnia na stronie internetowej Uczelni opublikowano nazwiska laureatów Złotej Kredy - najlepszych w opinii studentów nauczycieli akademickich. Nowością są wyróżnienia dla prowadzących, którzy doskonale poradzili sobie z wyzwaniem, jakim są zajęcia zdalne.

Częścią programu jest również projekt „Ławka z historią”. W tym roku odbywa się jego ostatnia edycja. Na ławkach na terenie kampusu centralnego, obok Gmachu Wydziału Fizyki, pojawiły się kolejne tabliczki z biogramami osób zasłużonych dla Politechniki Warszawskiej. Tegoroczne tabliczki poświęcone są: Janowi Podoskiemu, Jerzemu Sołtanowi, Andrzejowi Pszenickiemu, Joannie Chmielewskiej, Stefanowi Kuryłowiczowi, Maciejowi Władysławowi Grabskiemu.

Od 27 listopada do 17 grudnia br. będzie można wziąć udział w Quizie o PW - członkowie wspólnoty akademickiej po raz pierwszy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na różnorodne tematy związane z życiem uczelnianym.

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa