Konferencja programowo-naukowa Wydziału Zarządzania

Jak co roku, w ostatnim tygodniu września Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej zorganizował konferencję programowo-naukową. Udział w niej wzięli niemal wszyscy pracownicy Wydziału.

W części programowej omówiono wnioski z przebiegu minionego roku akademickiego, pomysły na nowy program kształcenia, konsekwencje wprowadzania Ustawy 2.0 oraz projekt strategii Wydziału na lata 2019-2025.

W części naukowej dyskutowano wokół referatów:

• „Startup jako nowa forma organizacji” wygłoszony przez dr Agnieszkę Skalę, a oparty na jej monografii habilitacyjnej;
  • „Kres zarządzania, jakie znamy: sieci neuronowe, kot Schrödingera i lekcje z ekstremalnego zegarmistrzostwa” wygłoszony przez gościa konferencji prof. Piotra Płoszajskiego ze Szkoły Głównej Handlowej;
  • „Jeszcze artificial czy raczej augmented intelligence w kreowaniu wartości organizacji” wygłoszony przez dra Andrzeja Wodeckiego, a oparty na jego monografii habilitacyjnej;
  • „Człowiek w organizacji wirtualnej” wygłoszony przez dr Małgorzatę Sidor-Rządkowską.

Dyskusje moderowali kolejno profesorowie: Agnieszka Bitkowska, Grażyna Gierszewska, Anna Kosieradzka oraz Sylwia Sysko-Romańczuk.

Źródło: WZ PW