3. edycja konkursu Digital Ars

Grafika konkursowa Digital Ars

Prace można przesyłać do 28 lutego 2023 r./ Fundacja Digital Poland

Powstaje coraz więcej dzieł, których źródłem inspiracji są kody i algorytmy. Szansę na ich zaprezentowanie daje Digital Ars, konkurs na sztukę tworzoną we współpracy z AI, którego trzecia edycja właśnie ruszyła. 

Szansą na przetestowanie twórczych możliwości sztucznej inteligencji jest 3. edycja konkursu, która ruszyła podczas Digital Festival. To pierwsza w Polsce tego typu inicjatywa skierowana do osób, które w swojej pracy artystycznej wykorzystują dane i algorytmy. Jej celem jest wsparcie cyfrowej transformacji w Polsce poprzez promocję możliwości AI, edukacja społeczeństwa oraz oswajanie lęków w obszarze sztucznej inteligencji.

Konkurs skierowany jest do zespołów oraz indywidualnych artystów i programistów, którzy tworzą dzieła sztuki w postaci obrazu, video, dźwięku bądź tekstu pisanego za pomocą algorytmów AI. Zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Nagrody konkursowe zostaną przyznane w trzech kategoriach:

  • OPEN – brak ograniczeń odnośnie rodzaju sztuki, metody pracy czy stylu. Pełna kreatywność dozwolona
  • NO CODE – kategoria dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z AI. Twórcy mogą wykorzystać dostępne programy, również online i stworzyć niepowtarzalne dzieło sztuki
  • METAMORPHOSES – artystyczna interpretacja znanych utworów i obrazów.

Autorzy zwycięskich prac mogą liczyć na nagrody pieniężne oraz darmowy dostęp do cyfrowej rozrywki partnerów konkursu. Najlepsze dzieła zostaną również wykorzystane w produkcjach serialowych player.pl i materiałach Ringier Axel Springer Polska.

Prace można przesyłać do 28 lutego 2023 r. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>