Startup z Politechniki Warszawskiej Innowatorem Mazowsza

26 września 2018 roku po raz dziesiąty odbyła się gala wręczenia nagród konkursu Innowator Mazowsza. Główną nagrodę w kategorii Młoda Innowacyjna Firma zdobył inżynierski startup wywodzący się z Politechniki Warszawskiej - QuickerSim. 

Innowator Mazowsza to konkurs promujący nowatorskie rozwiązania w biznesie i nauce na Mazowszu. Ideą konkursu jest promowanie kultury kreatywności i ducha przedsiębiorczości. Konkurs skierowany jest do mazowieckich przedsiębiorców oferujących najbardziej innowacyjne produkty lub usługi, stosujących nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe. W tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu, główną nagrodę w kategorii Młoda Innowacyjna Firma zdobył inżynierski startup wywodzący się z Politechniki Warszawskiej - QuickerSim.

Firma została założona w 2015 r. przez dwóch doktorantów z Politechniki Warszawskiej - Bartosza Góreckiego i Wojciecha Regulskiego - w oparciu o ich doświadczenia zdobyte podczas projektów badawczych i przemysłowych na całym świecie. QuickerSim jest producentem inżynierskiego oprogramowania do symulacji cieplno-przepływowych CFD oraz firmą oferującą konsulting z tego zakresu.

Komputerowe symulacje przepływów i wymiany ciepła pełnią ważną rolę w inżynierii jak i nauce, gdyż umożliwiają badanie zjawisk obecnych w każdej dziedzinie życia. Symulacje CFD pozwalają między innymi na policzenie opływu powietrza wokół skrzydła samolotu, przepływu krwi przez żyłę, transportu zanieczyszczeń w sieci wodociągowej czy też efektywności chłodzenia procesora.

Firma QuickerSim jest lokatorem Inkubatora Innowacyjności Politechniki Warszawskiej.

Źródło: QuickerSim