Diamentowy Grant 2020 dla studentki Wydziału Fizyki PW

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął dziewiąty konkurs w ramach programu Diamentowy Grant. W gronie laureatów znalazła się studentka Wydziału Fizyki PW.

W tym roku przyznano ok. 14 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

W gronie laureatów konkursu znalazła się Milena Ojrzyńska - studentka Wydziału Fizyki PW, która również pracuje w Zespole Badań Nanostruktur, kierowanym przez prof. Mariusza Zdrojka. W ramach grantu będzie realizowała projekt pt. „Opracowanie przyjaznej dla środowiska i wielkoskalowej metody produkcji wysokiej jakości materiałów dwuwymiarowych z wykorzystaniem mechanizmów eksfoliacji w fazie ciekłej”.

W IX edycji konkursu Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyłonił 69 laureatów spośród 173 zgłoszeń. Otrzymają oni nawet do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie.

Lista laureatów konkursu dostępna jest TUTAJ>>

Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego