Kalendarium

19/
05

Płockie Juwenalia

18:00 - 22 Maj 00:00

Samorząd studentów zaprasza do Płocka na największe święto studenckie. Zaplanowano kilka dni zabawy, koncertów i wydarzeń. Wśród tegorocznych wykonawców CLIVER, Gosia Andrzejewicz, VERBA, Stachursky.

Program:

 • Czwartek, 19 maja:
  • Koncert Główny (Tereny zielone PW Filii w Płocku, ul. Łukasiewicza 17, godz. 18.00)
   • CLIVER
   • Gosia Andrzejewicz
   • VERBA
   • Stachursky
 • Piątek, 20 maja:
  • Myto (skrzyżowania ulic, godz. 5.00 - 13.00)
  • Gra terenowa 
 • Sobota, 21 maja:
  • Juwenaliowy Turniej w piłkę nożną
  • Wcześniakonalia - studencki piknik na terenie domu studenckiego

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

PW Płock, zgodnie z programem

21/
05

Piknik Naukowy „Woda”

11:00 - 20:00

21 maja 2022 r. na terenie Centrum Nauki Kopernik odbędzie się  25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Woda”. 

W programie atrakcje przygotowane przez naukowców i studentów Politechniki Warszawskiej. Udział w pikniku jest bezpłatny.

Gdzie?

Centrum Nauki Kopernik,
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie, Warszawa

21/
05

Święto Wydziału Architektury PW

14:00 - 22:00

Dziekan Wydziału Architektury PW serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania!

Program wydarzenia:

 • godz. 14.00 - uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom studiów magisterskich i inżynierskich. Wystawa najciekawszych dyplomów obronionych w 2021 roku. Wręczenie nagród i wyróżnień Dziekana WA za prace dyplomowe, ogłoszenie nominacji prac dyplomowych do konkursów (Pawilon Wystawowy WA);
 • godz. 15.15-16.00 - poczęstunek;
 • godz. 16.00 - dyskusja wokół publikacji „/100 Dyplomy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej” (Pawilon Wystawowy WA);
 • godz. 17.30-22.00 - piknik zorganizowany przez Wydziałowa Radę Samorządu: grill z food truckami, muzyka na żywo i jam session (patio WA).

Więcej informacji TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Architektury PW, ul. Koszykowa 55

24/
05

Konferencja Defence 24 DAY

08:00 - 25 Maj 16:00

Politechnika Warszawska jest jednym z głównych partnerów konferencji Defence 24 DAY.

Na stanowisku uczelni będzie można zobaczyć rozwiązania przygotowane lub rozwijane przez jednostki PW oraz uzyskać informacje o tych projektach.

W części konferencyjnej wystąpienie oraz prezentację będzie miał prof. Romuald Beck, Zastępca Dyrektora ds. Naukowych Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

W Defence 24 DAY weźmie udział prof. dr hab. inż. Adam Woźniak, Prorektor PW ds. Rozwoju.

Wymagana jest rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum EXPO XXI,
Prądzyńskiego 12/14 Warszawa

24/
05

Analityka danych przemysłowych

10:00 - 25 Maj 12:00

W dniach 24-25 maja 2022 r. odbędzie się konferencja online „Analityka danych przemysłowych”. Organizatorzy zapraszają pracowników i studentów PW.

Prezentowane treści dotyczyć będą wykorzystania oprogramowania MATLAB i Simulink w rozwiązaniach Przemysłu 4.0 jak np. uczenie maszynowe do analizy danych, analizy Big Data, tworzenie modeli Digital Twin czy optymalizacja procesów technologicznych.

W drugim dniu konferencji odbędą się warsztaty „Detekcja anomalii w maszynerii przemysłowej: podejście tradycyjne vs podejście no code”. Warsztaty będą prowadzone w formie pokazu zaawansowanych technik programistycznych.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

24/
05

70-lecie SJO: Dzień niemiecki

16:15 - 17:45

Z okazji 70-lecia istnienia Studium Języków Obcych PW zaprasza na Dni Języków. 24 maja 2022 r. to dzień niemiecki.

W programie prezentacja „Say hello to Germany” (Liv Jakubczyk). Spotkanie będzie prowadzone po angielsku i po niemiecku.

Chęć uczestnictwa w wydarzeniu należy zgłosić do 17 maja, wysyłając wiadomość na adres: liv.jakubczyk@pw.edu.pl.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, sala 412

25/
05

Transport Kolejowy 2022

00:00 - 00:00

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na V edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej „Transport Kolejowy 2022: Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość”. Konferencja odbędzie się 25 maja 2022 r. w trybie hybrydowym.  

Wydarzenie skierowane jest do uczniów, studentów oraz doktorantów zajmujących się szeroko rozumianą tematyką transportu kolejowego.To okazja do  prezentacji referatów, badań i pomysłów związanych z koleją, a także jej historią i rozwojem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

25/
05

Konferencja Mentoringowa

09:30 - 14:30

Zapraszamy na Konferencję Mentoringową, popularyzującą ideę budowania relacji między absolwentami i studentami w ramach procesów mentoringowych. W programie inspirujące wypowiedzi przedstawicieli świata nauki, biznesu i kultury oraz sesje networkingowe.

Konferencja zgromadzi absolwentów, studentów i pracowników Politechniki Warszawskiej. Propaguje mentoring, zapewniając przepływ wiedzy i informacji, a także tworząc przestrzeń do współdziałania.

Program wydarzenia:

 • 9.30  rejestracja i sesja pozytywnych relacji
 • 10.00  otwarcie konferencji

- Mentoring - inspirujące historie
- Społeczna Odpowiedzialność Uczelni - działania dla integracji
- Występ The Engineers Band
- Mentee muzycznej sceny
- Poczęstunek i networking

 • 14.30 zakończenie

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 16 maja 2022 r. na adres mentoring@pw.edu.pl.  

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny PW, Duża Aula,
Plac Politechniki 1, Warszawa

26/
05

Akademia E-learningu

09:00 - 16:30

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki zaprasza na konferencję online „Akademia E-learningu”, która odbędzie się 26 maja 2022 r.

Celem wydarzenia jest spotkanie przedstawicieli środowiska akademickiego związanych z rozwojem e-edukacji w Polsce. W trakcie konferencji odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli różnych środowisk, szkolenie oraz warsztaty. Uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytania: Jak wspierać motywację i koncentrację studentów?, Jak łączyć tradycję z nowoczesnością w nauczaniu?, Kształcenie zdalne a dostępność?.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

26/
05

Platforma 3DEXPERIENCE - szkolenie online

10:00 - 30 Maj 13:00

W wyniku współpracy z DPS Software Politechnika Warszawska otrzymała dostęp do platformy 3DEXPERIENCE - chmurowego systemu w pełni zintegrowanego z SOLIDWORKS. Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online z podstaw administracji i użytkowania platformy.

Platforma 3DEXPERIENCE zapewnia zaawansowane rozwiązania do zarządzania pracą zespołową i wspólnymi projektami w czasie rzeczywistym. Jej przykładowe zastosowanie w dydaktyce zaprezentowano podczas webinarium.

Podczas szkolenia będzie można dowiedzieć się: czym jest platforma 3DEXPERIENCE, jak wygląda administracja platformą (dodawanie użytkowników, nadawanie uprawnień, tworzenie grup użytkowników i społeczności), jakie są narzędzia do komunikacji na platformie, jak zarządzać dokumentacją i obiegiem plików w chmurze, omówiona zostanie integracja z SOLIDWORKS. Uczestnicy szkolenia poznają również aplikacje przydatne w dydaktyce.

Szkolenie podzielone jest na dwie sesje (po ok. 3 godziny), które odbędą się 26 i 30 maja 2022 r. Początek o godz. 10.00.

Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres: ekrolewicz@dps-software.pl.

Gdzie?

online

28/
05

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

10:00

Zapraszamy na Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej. W tym roku wracamy do formuły stacjonarnej. Nasi studenci, doktoranci i pracownicy opowiedzą o studiach i studiowaniu na Politechnice oraz pokażą, że PW to cały kampus możliwości. 

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny PW, Kampus Centralny PW, Wydziały PW

30/
05

Współpraca w PW - seminarium online

14:00 - 15:00

Zapraszamy pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w seminarium, podczas którego zostaną przedstawione wyniki drugiej edycji „Badania obustronnej satysfakcji w relacjach pracownicy naukowi - pracownicy administracji Politechniki Warszawskiej”.

Badanie jest częścią projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams.

Gdzie?

online

31/
05

X Cashless Congress

00:00 - 1 Cze 00:00

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Cashless Congress, wydarzenia płatności bezgotówkowych i branży finansowej, odbędzie się w dniach 31 maja-1 czerwca 2022 r.

Kongres łączy środowiska nauki, biznesu i administracji publicznej poprzez wymianę poglądów na tematy interesujące dla branży - dotyczące zmian prawnych, nowych trendów produktowych, innowacyjnych rozwiązań technicznych, aktywności na rzecz płatności bezgotówkowych.

Organizatorem Cashless Congress jest Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Politechnika Warszawska objęła patronat honorowy nad wydarzeniem.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel InterContinental w Warszawie, ul. Emilii Plater 49, online

1/
06

NanoTech Poland 2022

08:45 - 3 Cze 17:30

Centrum NanoBioMedyczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza w dniach 1-3 czerwca 2022 r. na międzynarodową konferencję NanoTech Poland 2022.

To coroczne wydarzenie, które obejmuje najbardziej nowatorskie aspekty nanotechnologii i nanonauki w fizyce, chemii, biologii, medycynie i innych dziedzinach.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Collegium Physicum, ul. Umultowska 85, Poznań

3/
06

Konkurs KOKOS

08:00 - 5 Cze 16:00

Niezależne Zrzeszenie Studentów w dniach 3-5 czerwca br. zaprasza na finał konkursu Konstrukcji Studenckich - KOKOS.

Wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, skonfrontowanie ich prac ze światem biznesu, pomoc w komercjalizacji projektów oraz pozyskaniu inwestorów to główne cele wydarzenia. Poprzez wydarzenia towarzyszące - szkolenia i warsztaty z zakresu autoprezentacji, kompetencji miękkich, czy strategii biznesowych młodzi konstruktorzy zyskują niezbędne wsparcie merytoryczne. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem PW, tegoroczna pula nagród finansowych wynosi 30 000 zł.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Kraków, zgodnie z programem