Kalendarium

17/
11

Solidarni z Ukrainą

08:00 - 20 Gru 16:00

Punkt konsultacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników PW z Ukrainy „Solidarni” informuje, że do 20 grudnia br. do pokoju 233 w Gmachu Głównym PW można przynosić artykuły żywnościowe oraz wszelkiego rodzaju kołdry, koce, poduszki.

Mile widziane są:

 • żywność dla dzieci 1-4 lat (kaszki, słoiczki, tubki etc.)
 • żywność o długim terminie przydatności (konserwy w puszkach, słoikach/dania błyskawiczne (makaron) typu knorr/kawa/herbata/cukier/ciastka/czekoladki)
 • poduszki, kołdry
 • śpiwory (20 sztuk)
 • nieduże koce polarowe (do zawijania i transportowania dzieci)
 • komplety dresowe dla rannych cywilów w szpitalach (dzieci/kobiety/osoby starsze)
 • powerbanki 20 000 mAh
 • agregat 2-3 kW (2 sztuki)
 • baterie, latarki, latarki czołowe

Produkty można samodzielnie dostarczyć w godzinach 8.00-16.00 do pokoju 233 w Gmachu Główny PW. Jeśli nie jest to możliwe można skontaktować się telefonicznie (wew.: 60-39) i umówić na odbiór w innym miejscu.

Więcej informacji dostępnych jest na kanale Solidarni z Ukrainą - Forum Pracowników PW.

21/
11

Szlachetna Paczka na PW

08:00 - 8 Gru 23:59

Trwa zbiórka w ramach Szlachetnej Paczki na PW. Potrzebne są najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak: żywność długoterminowa, środki czystości, słodycze, materiały szkolne w formie stacjonarnej.

Świąteczne kartony na dary można znaleźć w Domach Studenckich oraz na wydziałach. W tym roku pomagamy rodzinom Pani Bożeny i Pana Krzysztofa. Koniec zbiórki zaplanowano na 8 grudnia. 

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku i na zrzutka.pl.

Gdzie?

Domy Studenckie i Wydziały oraz online 

5/
12

Grudniowy Przegląd Artystyczny - GAPA

19:30 - 8 Gru 01:00

W dniach 5-8 grudnia 2022 r. odbędzie się Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny - GAPA. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Warszawie. Organizowany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej przy udziale Samorządu Studentów PW. Pierwszy przegląd odbył się w 2003 roku i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów.

Celem Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego jest promocja młodych artystów. Dla wielu ludzi jest to szansa poznania osób, mających podobne zainteresowania, z którymi mogą podzielić się swoimi doświadczeniami. Organizatorzy chcą pokazać, że sztuka studentów wcale nie odbiega poziomem od tej profesjonalnej, pokazywanej na co dzień w mediach. GAPA ma również na celu zwiększenie zainteresowania kulturą i sztuką wśród studentów. Tegoroczny przegląd zorganizowany zostanie w pięciu kategoriach: GAPA Poezja, GAPA Foto, GAPA Sztuka, GAPA Stand-Up, GAPA Muzyka. 

Szczegółowe informacje będą dostępne TUTAJ>>

Gdzie?

Warszawa zgodnie z programem

7/
12

II Kongres 3W - Woda, Wodór, Węgiel

10:00 - 8 Gru 14:00

Świat stoi w obliczu ogromnych zmian cywilizacyjnych, a zmiana klimat postępuje i stwarza realne zagrożenie dla całej ludzkości. W najbliższych latach czekają nas zmiany związane z transformacją gospodarki w kierunku zeroemisyjności.

Zapraszamy do udziału w II Kongresie 3W - Woda, Wodór, Węgiel. Tegoroczne wydarzenie to 2 dni spotkań, 3 sale wykładowe, 9 godzin interakcji. Idea 3W zainicjowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego koncentruje się na zasobach, wokół których biznes, nauka, administracja i społeczeństwo powinny budować swoją strategię zielonej przemiany. Na wodzie, bez której nie byłoby życia na Ziemi, na wodorze, który jest przyszłością energetyki oraz na nowych technologiach węglowych i ich potencjale. 

Do 5 grudnia, godz. 18.00 lub do wyczerpania puli miejsc otwarta jest rejestracja uczestników.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Konferencyjne Crowne Plaza Warsaw – THE HUB,
Rondo Daszyńskiego 2,Warszawa.

12/
12

Uczenie maszynowe i logika: szybkie i wolne myślenie

16:30 - 18:00

Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zapraszają na spotkanie z profesorem Moshe Y. Vardi’m z Rice Iniversity w USA. Tematem wydarzenia będzie „Uczenie maszynowe i logika: szybkie i wolne myślenie”.

Laudatorką będzie prof. Maria Ganzha z wydziału MiNI PW. 

Spotkanie poprowadzone w języku angielskim, odbędzie się w ramach seminarium środowiskowego „Systemy Inteligentne: teoria, praktyka, wyzwania”.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW,
ul. Koszykowa 75 w Warszawie, sala nr 329 

13/
12

Wschodzące technologie dla procesu badawczego

15:00 - 17:00

13 grudnia 2022 roku zostanie wygłoszony wykład pt. Wschodzące technologie dla realizacji procesu badawczego, który poprowadzi dr hab. Regina Lenart-Gansiniec z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są  TUTAJ>>

Gdzie?

platforma MsTEAMS

14/
12

Finał Pokazu Talentów PW

19:00 - 23:00

SSPW zaprasza do udziału w drugiej edycji Pokazu Talentów Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie umożliwia studentom zaprezentowanie swoich indywidualnych uzdolnień oraz reprezentowanie wydziału w Finale Ogólnouczelnianym. Po wstępnych zmaganiach na wydziałach zostało wyłonionych 18 finalistów. To oni wystąpią na scenie i zaprezentują swoje niesamowite umiejętności. Tegoroczny finał będzie transmitowany na żywo. 

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centralny Klub Studentów PW - Stodoła
Stefana Batorego 10,  Warszawa

17/
12

Chińskie zwyczaje noworoczne

12:00 - 14:00

Instytut Konfucjusza zaprasza wszystkich zainteresowanych, w tym dzieci i młodzież, na wydarzenie kulturalne Chińskie zwyczaje noworoczne

W programie przewidziana jest prezentacja Tradycyjne obchody Nowego Roku w Chinach. Zaplanowane zostały występy: mini koncert, ceremonia herbaty oraz warsztaty kultury chińskiej dla dzieci i dorosłych: kaligrafia, ozdoby i wycinanki noworoczne, chiński zodiak, tradycyjne życzenia świąteczne. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek - chińskie specjały.

Wstęp jest bezpłatny. Liczba osób jest ograniczona, organizatorzy proszą o zgłoszenia za pośrednictwem e-maila: confucius.institute@pw.edu.pl

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii - lobby,
ul. Rektorska 4, Warszawa

13/
01

Seminarium: Konstytucja wobec wyzwań nowych technologii

14:00 - 17:00

Zapraszamy na seminarium naukowe pt. Konstytucja wobec wyzwań nowych technologii, które odbędzie się 13 stycznia 2023 r. w formie hybrydowej (stacjonarnie w Gmachu Głównym PW, s. 213, oraz za pośrednictwem Zoom) w godz. 14.00-17.00.

Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu wydarzeń naukowych z okazji 15-lecia Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW pt. Techniki cyfrowe i nowoczesne technologie - ukierunkowanie na człowieka.

Wymagana jest rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmachu Głównym PW, sala 213, platforma Zoom 

17/
01

Paradoksy w zarządzaniu strategicznym

15:00 - 17:00

17 stycznia 2023 roku zostanie wygłoszony wykład pt. Style myślenia strategicznego – identyfikacja i profilowanie, który poprowadzi dr hab. Janusz Lichtarski, prof. UEW z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

 platforma MsTEAMS 

25/
01

II Kongres ESG

09:30 - 18:00

25 stycznia 2023 r. w Warszawie eksperci, przedsiębiorcy, naukowcy i decydenci spotkają się podczas II Kongresu ESG – Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG. 

Uczestnicy kongresu będą dyskutować między innymi o: wpływie wojny w Ukrainie na realizację strategii transformacji przemysłowych i działań mających zatrzymać proces degradacji środowiska, problemach związanych z łańcuchem dostaw, głodzie i migracjach, o sprawiedliwości społecznej, równym traktowaniu w miejscu pracy, czystej energii, zrównoważonym rolnictwie, a także wpływie konsumentów na politykę firm.

Ważnym tematem, któremu poświęcona zostanie inauguracyjna sesja Kongresu, będzie rola kobiet we współczesnym świecie w świetle strategii ESG. Organizatorzy planują porozmawiać o tym zagadnieniu w gronie najbardziej wpływowych kobiet polskiego życia publicznego podczas sesji zatytułowanej Kobieca moc w męskim świecie

Wydarzenie odbywa się pod patronatem PW.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Warszawa 

17/
04

European Young Engineers Conference 2023

00:00 - 19 Kwi 00:00

W dniach 17-19 kwietnia 2023 r. Zapraszamy do wzięcia udziału w 11. edycji konferencji EYEC. To wydarzenie o charakterze interdyscyplinarnym – łączy inżynierów i naukowców zajmujących się różnymi dziedzinami związanymi z inżynierią chemiczną i procesową. Konferencja jest doskonałą okazją dla młodych naukowców – studentów, doktorantów i świeżo upieczonych doktorów – do zdobycia doświadczenia w prezentowaniu wyników swoich badań.

EYEC organizuje Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej „Venturi” we współpracy z pracownikami i władzami Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Abstrakty artykułów można wysyłać do 25 listopada 2022 r.

Więcej informacji o wydarzeniu i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej konferencji i na Facebooku.

Gdzie?

Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej

24/
05

XVI Międzynarodowe Targi Wynalazczości INTARG 2023

09:00 - 25 Maj 19:30

XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® 2023 zaplanowano na 24-25 maja 2023 r. Promocja i komercjalizacja wynalazków i innowacji, transfer technologii, synergia nauki z przemysłem i tworzenie ekosystemu innowacji to główne założenia cyklicznie organizowanych targów. 

Co roku uczestniczą w nich przedstawiciele czołowych jednostek sfery nauki (wyższych uczelni, instytutów badawczych, instytutów PAN), innowacyjnych przedsiębiorstw (MŚP i dużych przedsiębiorstw), a także urzędów i instytucji wspierających rozwój i innowacje. Głównym Międzynarodowym Patronem Honorowym, a równocześnie fundatorem prestiżowych nagród INTARG® 2023 jest Światowa Organizacja Własności Intelektualnej WIPO - jedna z 16 agend ONZ.

W programie targów m.in.:

 • międzynarodowy konkurs wynalazków i innowacji z prestiżowymi nagrodami,
 • konferencje, panele dyskusyjne omawiające istotne zagadnienia z zakresu tworzenia ekosystemów innowacji, synergii nauki i gospodarki, transferu technologii, upowszechniania dobrych praktyk w tym zakresie,
 • spotkania brokerskie,
 • uroczysta inauguracja oraz gala finałowa,
 • networking cocktail.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Plac Sławika i Antalla 1, Katowice 

31/
05

European Process Intensification Conference

00:00 - 2 Cze 00:00

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2023 r. odbędzie się 8. konferencja European Process Intensification Conference.

W nadchodzących dziesięcioleciach przemysł chemiczny będzie odgrywał kluczową rolę w rozwiązywaniu wielkich wyzwań społecznych związanych ze zrównoważonym rozwojem, zdrowiem ludzkim lub dostępnością żywności i czystej wody. Niezbędna transformacja sektora chemicznego w celu sprostania tym wyzwaniom będzie obejmować m.in. dekarbonizację, wykorzystanie energii odnawialnej i surowców w procesach produkcyjnych oraz gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Konferencja, organizowana przez Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi wdrożeniami w przemyśle chemicznym, osiągnięciami w dziedzinie badań i nowymi osiągnięciami dostawców technologii.

Abstrakty artykułów można wysyłać do 15 stycznia 2023 r.

Więcej informacji o wydarzeniu i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej konferencji.

Gdzie?

Politechnika Warszawska