Wystartował program INGA

Do 20 kwietnia 2018 roku trwa nabór wniosków w pierwszym konkursie programu INGA - Innowacyjne Gazownictwo. Strategicznym celem programu jest zwiększenie konkurencyjności polskiego sektora gazowniczego.

INGA to wspólnie przedsięwzięcie PGNiG SA, Gaz-System SA oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W konkursie wnioski mogą składać konsorcja naukowe złożone z partnerów naukowych i przemysłowych. Obligatoryjny jest wymóg udziału jednostki naukowej w konsorcjum.

- Czekamy na przełomowe pomysły, dzięki którym będziemy mogli dorównywać najlepszym na świecie. Już teraz jesteśmy liderem w tej części Europy. Mam nadzieję, że do programu INGA będą zgłaszali się najlepsi z najlepszych. Nie ograniczamy się tylko do programu INGA:  budżet w ramach działalności innowacyjnej GK PGNiG kolejnych pięciu latach wyniesie 700 mln zł, a uwzględniając finansowanie zewnętrzne - ponad 1 mld zł. Więc jest o co walczyć - mówił na spotkaniu otwierającym program Łukasz Kroplewski, wiceprezes do spraw rozwoju w PGNiG.

Kluczowe terminy związane z programem INGA to:

  • zamknięcie naboru: 20.04.2018 r.
  • ocena formalna i merytoryczna: II-III kw. 2018 r.
  • publikacja wyników: 18.07.2018 r.

Źródło: Materiały prasowe