Dni Języków w SJO PW

Zdjęcie uczestników „International Day”, organizowanego w Politechnice Warszawskiej w 2019 r.

„International Day” w 2019 r., organizowany przez Ośrodek Języka Angielskiego i Ośrodek Języka Polskiego, będące częścią Studium Języków Obcych PW

Studium Języków Obcych PW zaprasza na Dni Języków. W ramach festiwalu kultury japońskiej Hanami 2022 już w najbliższą niedzielę 8 maja zobaczyć będzie można pokazy tańca tradycyjnego czy szermierki samurajskiej. To tylko początek atrakcji zaplanowanych z okazji 70-lecia studium.

W niedzielę 8 maja 2022 r. w Parku Agrykola w Warszawie, w godz. 10.00 do 17.00 prezentować się będą wystawcy, artyści, rękodzielnicy inspirujący się japońską kulturą.

Nie zabraknie japońskich sklepików ze słodyczami, upominkami, czy biżuterią. Będzie można zjeść prawdziwie japoński ramen czy onigiri, a na stoiskach warsztatowych spróbować swoich sił z japońskimi grami shogi, go i mahjongg. Na scenie festiwalowej zobaczymy pokazy sztuk walki i łucznictwa, tańca japońskiego oraz koncerty japońskiej muzyki.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Festiwal Hanami organizowany jest przez Fundację Ikigai, której prezesem jest lektorka języka japońskiego, mgr Ewa Strebeyko ze SJO PW. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Studium Języków Obcych PW.

W ramach Dni Języków w SJO PW zapraszamy na:

  • Dzień hiszpański - 12 maja (czwartek, obowiązuje plan piątkowy)

W programie prezentacja Saula Cano na temat Ameryki Łacińskiej, piosenki hiszpańskie, których będzie uczyła Maria Szczepek i quiz na temat Hiszpanii i języka hiszpańskiego prowadzony przez Ilonę Zarajczyk. Zapraszamy do sali 412 GG, w godzinach 12.15-13.45.

  • Dzień francuski - 18 maja (środa), 16:15-17:45, sala 412 GG

Spotkanie studentów z panią Elizą Łuczyńską - koordynatorką Campus France w Polsce. Jest to francuska państwowa agencja na rzecz promocji francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą. Przedstawiona zostanie prezentację po polsku na temat studiów we Francji, stypendiów rządu francuskiego dla obcokrajowców, podwójnych dyplomów polsko-francuskich. Koordynatorka Campus France w Polsce odpowie również na pytania studentów.

  • Dzień włoski - 20 maja (piątek), 9:30-18:30, sala 412 GG

W programie m.in. Quiz (I love Italy), prezentacja na temat uczelni włoskich współpracujących z PW w ramach programu Erasmus, spotkanie ze studentką PW-stypendystką Erasmusa, która opowie o studiowaniu we Włoszech. Z kolei Paolo Lemma - dyrektor ICE - Agenzia per la promozione all’estero e l’internazionalizzazione delle imprese italiane zaprezentuje działalność ICE. Będzie można porozmawiać o perspektywach pracy i możliwych ścieżkach zawodowych we Włoszech. To nie wszystkie atrakcje zaplanowane w ramach dnia włoskiego. Tego dnia zaprezentują się tandemy językowe Enhance, przedstawiony zostanie film o tandemie polsko-włoskim oraz włoskie przeboje i ich historia.  Zaplanowano projekcję filmu Cinema Paradiso, w reżyserii Giuseppe Tornatore z napisami polskimi.

  • Dzień niemiecki - 24 maja (wtorek), 16:15-17:45, sala 412 GG

W programie prezentacja „Say hello to Germany” Liv Jakubczyk. Spotkanie będzie prowadzone po angielsku i po niemiecku. Chęć uczestnictwa w wydarzeniu należy zgłosić do 17 maja, wysyłając wiadomość na adres: liv.jakubczyk@pw.edu.pl.

Strona internetowa Studium Języków Obcych PW dostępna jest TUTAJ>>