Konkursy

X edycja konkursu "Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki"

Znak graficzny konkursu

Ideą konkursu jest przedstawienie na łamach Dziennika Gazety Prawnej wynalazków, które mają zastosowanie w praktyce, mogą być wykorzystane w gospodarce i w produkcji.

Trwa nabór do konkursu STRATEG PW

Zdjęcie przedstawia grupę młodych osób stojących na schodach

Do 20 grudnia 2022 r. można składać wnioski do pierwszego etapu konkursu STRATEG PW. 

Trzecia edycja programu Best Paper

Doktoranci pracują nad dokumnetem

W ramach programu Best Paper organizowany jest konkurs na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w czasopismach, w danym roku, przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej. Program finansowany jest ze środków projektu Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza, realizowanego na Politechnice Warszawskiej. 

VI edycja Konkursu Biotechnologicznego

Grafika Konkursu Biotechnologicznego

Zapraszamy do udziału w Konkursie Biotechnologicznym organizowanym przez Wydział Chemiczny PW. Laureaci będą mogli podjąć studia na kierunkach: biotechnologia, biogospodarka i ochrona środowiska bez konieczności przechodzenia procedury kwalifikacyjnej. 

Talenty Jutra

Grafika zachęcająca do udziału w programie „Talenty Jutra”

Szansa dla młodych badaczy i wynalazców, którzy nie ukończyli jeszcze 25 roku życia. Dzięki programowi „Talenty Jutra” mogą zdobyć 25 000 zł na realizację swojego projektu.

Exchange to the US Fundacji Kościuszkowskiej

Grafika programu Exchange to the US

Chcesz rozwijać się naukowo, artystycznie w Stanach Zjednoczonych w roku akademickim 2023-2024? Do 15 listopada można zgłaszać się do programu „Exchange to the US” Fundacji Kościuszkowskiej. Nie ma żadnych wymogów, jeśli chodzi o obszar zainteresowań - liczy się pasja i oryginalny pomysł badań.

EKOinnowatorzy 2022

Grafika konkursu

Trwa 4. edycja ogólnopolskiego konkursu wyłaniającego koła naukowe, studentów oraz doktorantów wyróżniających się w działalności naukowej i organizacyjnej o charakterze proekologicznym. W tym roku po raz pierwszy do udziału w konkursie zapraszani są doktoranci.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską - uczenie maszynowe i analiza danych

Zdjęcie przedstawia nagrodzonych uczestników konkursu

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych. 27 października 2022 r. na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW uroczyście wręczono nagrody.

MOBILITY III PW - konkurs dla doktorantów

Zdjęcie trzech osób stojących przy barierce

Konkurs skierowany jest do doktorantów i uczestników szkół doktorskich do 40 roku życia, którzy do tej pory nie byli beneficjentami projektu NAWA PROM PW2. Nabór wniosków trwa do 6 listopada 2022 r.

Shesnnovation Academy - program startupowy dla studentek w STEM

Grafika programu Shesnnovation Academy

Do 15 listopada 2022 r. można aplikować do IV edycji Shesnnovation Academy - pierwszego w Polsce bezpłatnego programu startupowego dla kobiet w STEM (Science, Technology, Engineering Mathematics). 

Konkurs o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii

Trwa nabór wniosków do konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. Wnioski można składać do 30 listopada 2022 r.

Nowa odsłona Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej

Grafika konkursu przedstawiająca motywy związane z danymi

Rozpoczął się 27. Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej. Organizowany w odświeżonej formule, ale niezmiennie z myślą o wspieraniu rozwoju i osiągnieć studentów oraz młodych polskich naukowców. Hasło tegorocznej edycji to: „Dane dla środowiska”.

Konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie UOKiK

Grafika konkursu na najlepsze prace magisterskie UOKiK

Ruszyła kolejna edycja konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące ochrony konkurencji i konsumentów. Pula nagród UOKiK wynosi 74 tys. zł. Prace można zgłaszać do końca listopada.

Czwarta edycja STEM PW

Grafika konkursu STEM PW

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji Projektu Edukacyjnego STEM PW, w ramach którego oprócz ogólnopolskiego konkursu skierowanego do licealistów i uczniów techników, organizowana jest konferencja i warsztaty. Do zdobycia są indeksy na wybrane kierunki Politechniki Warszawskiej.

Siódma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

Zdjęcie przedstawia kobiety pochylone nad pracami poligraficznymi

Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Laureaci otrzymają możliwość studiowania na kierunku Papiernictwo i Poligrafia.

Konkurs dla kół naukowych StRuNa 2022

Do 20 października br. można przesyłać zgłoszenia do 12. edycji konkursu, w którym nagradzane są projekty ze wszystkich typów uczelni zrealizowane zespołowo między 1 października 2021 roku a 30 września 2022 roku.

Złoty Medal Chemii 2022

Grafika Konkursu Złoty Medal Chemii

Do 14 października br. młodzi chemicy mogą zgłaszać swoje prace do 12. edycji konkursu Złoty Medal Chemii 2022. Laureaci otrzymają  nagrody pieniężne i możliwość odbycia stażu. Finaliści będą mogli ubiegać się o staż naukowy w IChF PAN oraz zyskają możliwość bezpłatnej realizacji badań.

Stypendia dla studentów im. Jana Pawła II

Grafika przedstawiająca młode osoby na tle panoramy Warszawy.

Studenci warszawskich uczelni mogą się ubiegać o stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Termin na złożenie wniosku upływa 10 października 2022 r.

Konkurs LOT-u na pracę dyplomową

Zdjęcie przedstawia samolot LOT

W II edycji konkursu LOT na najlepszą pracę dyplomową o lotnictwie zdobyć można wyjątkowe nagrody. Zgłoszenia można przesyłać tylko do 15 października 2022 r.

START 2023

Grafika Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zaprasza do składania wniosków w programie START. Młodzi naukowcy mogą w nim zdobyć zdobyć stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 października br.