Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Wernisaż wystawy Ewy Anny Wasiutyńskiej

Wernisaż wystawy Ewy Anny Wasiutyńskiej

W Muzeum Politechniki Warszawskiej zorganizowano wernisaż wystawy akwareli Ewy Anny Wasiutyńskiej - absolwentki PW, niegdyś asystentki Wydziału Architektury w Katedrze prof. Lacherta, laureatki medalu 100-lecia PW.

Ewa Anna Wasiutyńska projektuje budynki biurowe i mieszkaniowe, ośrodki kulturalne, handlowe i sportowe w Belgii, Nigerii, Iraku i Arabii Saudyjskiej. W Biurze Architektury E. VERHAEGEN w Brukseli, projektowała audytoria, budynki biurowe, domy opieki, szkoły i szpitale w Belgii oraz Algierii. Równolegle do zawodu architekta rysuje i maluje - od roku 2007 akwarele o tematyce kwiatów, nieba i domów Brukseli, pejzaży polskich. Bierze udział w wystawach w Gdańsku i Warszawie, Paryżu i Wenecji. W roku 2015 otrzymała medal 100-lecia Politechniki Warszawskiej.

Wernisaż wystawy odbył się 10 października 2018 r. w Muzeum Politechniki Warszawskiej. W spotkaniu udział wzięło dwóch Prorektorów - prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów i prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich.

Fotogaleria z wernisażu wystawy

Wystawa będzie czynna do 10 listopada 2018 r. w krużgankach na I piętrze w auli Gmachu Głównego PW, potem zostanie przeniesiona do Sali Ekspozycyjnej Muzeum PW w Gmachu Głównym.

Zdjęcia: Biuletyn PW

Szczęśliwy, komu pośród życia skwaru,

bukiet przyjaźni nie zwiędnie
u boku.