Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Zespół Pieśni i Tańca PW z nagrodą główną festiwalu „Golden dance”

Zespół Pieśni i Tańca PW z nagrodą główną festiwalu „Golden dance”

Zespół Pieśni i Tańca PW zdobył Grand Prix na festiwalu „Golden dance”, organizowanym przez Euro Folk Academy z Bułgarii. Wydarzenie odbyło się online w dniach 8-16 kwietnia 2021 r.

W konkursie startowało 50 kandydatów z całego świata, promując swoje prezentacje. Laureatów festiwalu wyłoniło jury.

Zespół Pieśni i Tańca PW zaprezentował „Mazura ze Strasznego Dworu”, którego zatańczył 17 grudnia 2019 r. podczas widowiska muzyczno-tanecznego „Ja nic nowego nie tworzę. W hołdzie Stanisławowi Moniuszce w 200-lecie urodzin” w ramach cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”.

W dwugodzinnym koncercie wzięły udział wszystkie zespoły artystyczne naszej Uczelni: The Engineers Band Official, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej oraz Teatr Politechniki Warszawskiej. ZPiT PW tańczył wówczas mazura do muzyki i śpiewu na żywo. Choreografię wyjątkowo wykonał kierownik Zespołu  - Janusz Chojecki.

Występy w ramach festiwalu „Golden dance” można obejrzeć TUTAJ>>

Powiązany materiał:

Koncert w hołdzie Stanisławowi Moniuszce

Źródło: Zespół Pieśni i Tańca PW
Zdjęcie: BPiI PW

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa