Za nami Kiermasz Świąteczny PW

Grafika Kiermaszu Świątecznego

Świąteczny Kiermasz PW, 1-3 grudnia, Plac Politechniki

Tradycyjnie, na początku grudnia zorganizowaliśmy Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej połączony z wręczeniem Stypendium pod Choinkę dla wyróżniających się studentów uczelni. Na Placu przed Gmachem Głównym znaleźć można było świąteczne specjały, uczelniane gadżety oraz rękodzieło.

Jak co roku, po złożeniu datku, do domu można było wrócić z kubkiem, skarpetkami, grą czy świątecznymi piernikami. Dużą popularnością cieszył się Miód Rektorski pochodzący z politechnicznej pasieki zlokalizowanej na terenie CEZAMAT-u. Nowością było rękodzieło przekazane na rzecz Stypendium pod Choinkę przez społecznie zaangażowaną społeczność uczelni. Odwiedzjących stoisko zachwycała piękna biżuteria, szydełkowe serwety oraz misternie wykonany na drutach komplet: czapka i szalik. Nie brakowało chętnych na politechniczną zastawę sygnowaną przez fabrykę porcelany Lubiana. W zeszłym roku podczas kiermaszu zebrano 27 420,60 zł na stypendia. W tym roku zebraliśmy kwotę dużo wyższą - 33 794 zł.

Pierwszego dnia kiermaszu - 1 grudnia o godz. 14.00 uroczyście rozpoczęliśmy okres świąteczny na PW. Tego dnia nastąpiło:

• ogłoszenie laureatów tegorocznej edycji Stypendium
  • przekazanie choinek dla wydziałów PW,
  • zaświecenie dekoracji Gmachu Głównego, w tym nowej iluminacji.

Stypendia pod Choinkę otrzymało piętnaście osób: Aleksandra Bandzerewicz (Wydział Chemiczny), Łukasz Biedrowski (Wydział Inżynierii Lądowej),Daryna Budiakivska (Wydział Fizyki), Kinga Hernet (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych ), Julia Janiszewska (Wydział Zarządzania), Mateusz Kajkowski (Politechnika Warszawska Filia w Płocku), Krzysztof Kolankowski (Wydział Chemiczny), Julia Kosińska (Wydział Inżynierii Materiałowej), Agnieszka Łukasiak (Wydział Chemiczny), Maria Muszyńska (Wydział Mechatroniki), Rafał Nowicki (Wydział Mechaniczny Technologiczny), Adrianna Piasek (Wydział Chemiczny), Agata Popis (Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii, Politechnika Warszawska Filia w Płocku), Priyanka Roy Chowdhury (Wydział Fizyki), Mike Ryan (Wydział  Mechatroniki).

Zdjęcie przedstawia laureatów Stypendium pod Choinkę stojących na tle choinek oraz Gmachu Głównego PW

Laureaci Stypendium pod Choinkę

Laureaci nagrody otrzymali z rąk: prof. Krzysztofa Zaremby, Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. Mariusza Malinowskiego, Prorektora ds. Nauki, dr Jolanty Ewartowskiej, Kanclerz PW oraz Ewy Ziętek, Przewodniczącej Komisji Socjalnej Samorządu Studentów.