100 inteligentnych rozwiązań w 48 godzin podczas AGHacks

W dniach 23-25 października br. w Starej Zajezdni, w Krakowie 500 programistów oraz grafików z całego świata przystąpi do pracy nad własnymi projektami. W trakcie AGHacks, największego studenckiego hackathonu w Europie, powstanie ponad 100 pomysłów inteligentnie zmieniających rzeczywistość.

- AGHacks jest skierowany dla wszystkich odkrywców, ludzi ciekawych świata. Otwartych na testowanie różnych rozwiązań, często bardzo nieszablonowych. Jest to wyzwanie do zmagania się z szybko płynącym czasem, ale i nieustanna zabawa. Przyjazna atmosfera, tworzenie - mówi Michał Śmiałko, jeden z organizatorów. - Idea przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie takie wydarzenia są już bardzo popularne. W Krakowie jest to już druga edycja, w pierwszej gościliśmy ponad 200 zapaleńców IT i m.in.: Johna Biggsa z TechCrunch oraz Ellen Germain, Konsul Generalną Stanów Zjednoczonych. W czasie tegorocznej ceremonii otwarcia obecny będzie Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa oraz Konsul Generalny USA - Walter Braunohler - dodaje.

W piątkowy wieczór nastąpi przywitanie i kolacja. Później wszyscy uczestnicy przystąpią do pracy w maksymalnie czteroosobowych zespołach. Wspierani będą przez mentorów, ich wysiłek wynagrodzą różnego rodzaju nagrody. - W czasie hackathonu liczy się każda godzina, dlatego zapewniliśmy wszystkim uczestnikom posiłki i napoje. Będą oni mogli z nich korzystać również w nocy. W niedzielę finałowe zespoły staną przed jury, które wyłoni zwycięzców - zapowiada Arek Biela.

Uczestnicy AGHacks/fot. AGHacks

- Wierzmy, że najważniejszy jest zapał i chęć tworzenia, zrealizowania swoich marzeń. Do uczestnictwa zapraszamy osoby doświadczone i te, dopiero zaczynające swoją przygodę z grafiką i programowaniem. Dodatkowo, jeżeli ktoś nie ma zespołu, to również jest mile widziany. Zajmiemy się tym tematem i wspólnie dobierzemy interesujące osoby do współpracy - zachęca Tomek Krzyszkowski, jeden z organizatorów.

Druga edycja imprezy odbędzie się w Starej Zajezdni w Krakowie, w dniach 23-25 października. Aby wziąć udział należy się zarejestrować. Rejestracja będzie dostępna w dniach 5-13 października. Szczegóły: http://www.aghacks.com/

Głównym Partnerem wydarzenia został Major League Hacking, organizacja zrzeszająca około 50,000 talentów IT z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ACADEMICA.

Patroni Honorowi: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Warszawska; Partnerzy strategiczni: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Krakowa.

Źródło: AGHacks