Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Spawalnicze Koło Naukowe JOINT najlepsze w konkursie KOKON

Spawalnicze Koło Naukowe JOINT najlepsze w konkursie KOKON

Projekt „Drukowanie 3D poprzez zrobotyzowane napawanie”, opracowany i przygotowany przez Spawalnicze Koło Naukowe JOINT zwyciężył w konkursie KOKON, w kategorii „Innowacja i nowe technologie”.

Konkurs realizowany jest w czterech kategoriach:

• Projekt konstrukcyjny
  • Konferencja
  • Innowacja i nowe technologie
  • Nagroda Internautów

Kategoria, w której zwyciężyli studenci Politechniki Warszawskiej, obejmuje zaawansowane rozwiązania w technologii, a także ich zastosowanie w praktyce.

Wręczenie nagród odbyło się 2 czerwca 2017 roku w Szczecinie. W imieniu koła nagrodę odebrał jego prezes, Mateusz Ostrysz. Spawalnicze Koło Naukowe JOINT działa przy Wydziale Inżynierii Produkcji PW.

KOKON to ogólnopolski konkurs na innowacyjny projekt, skierowany do studentów uczelni technicznych, działających w kołach naukowych. Jego celem jest nie tylko rozwój i propagowanie aktywności naukowej, ale także integracja środowiska studenckiego. Konkurs wspiera również prowadzenie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi i firmami zewnętrznymi.

Organizatorem konkursu jest Forum Uczelni Technicznych oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Konkursu Kół Naukowych.

Źródło: BPI PW

Kto wiele obejmuje, mało ściska.

Kto trzyma mało, może trzymać mocno.

Przysłowie ludowe

Sekcja Komunikacji Społecznej