Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / XX Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018

XX Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018

W Dużej Auli Politechniki Warszawskiej wręczono dyplomy przedstawicielom najlepszych liceów i techników w Polsce, wyłonionych w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018.

Gości przywitali: Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz prof. Jan Szmidt, Rektor PW, który zachęcał najzdolniejszą młodzież do studiowania w Politechnice Warszawskiej.

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt/fot. Biuletyn PW

Najlepszym liceum ogólnokształcącym po raz kolejny zostało XIII LO w Szczecinie - szkoła pod patronatem PW. Liceum ze Szczecina zdobyło także tytuł „Szkoły XX-lecia”. W dziesiątce najlepszych liceów w Polsce znalazły się jeszcze dwie szkoły z patronatem naszej Uczelni: na trzecim miejscu - XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz na ósmym - II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie.

Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński/fot. Biuletyn PW

Najlepszym technikum w kraju zostało z kolei Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu.

Zwycięzcy XX Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018/fot. Biuletyn PW

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018

Galeria zdjęć z uroczystości na stronie głównej PW

Źródło: BPI PW

Prawda jest pochodnią olbrzymią: dlatego właśnie usiłujemy wszyscy zbliżyć się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Johan Wolfgang von Goethe

Sekcja Komunikacji Społecznej