Executive MBA najlepszym polskim programem EMBA w Europie

Grafika MBA Szkoły Biznesu PW

Executive MBA Szkoły Biznesu PW zajęły 23. miejsce w ogólnoeuropejskim rankingu i 57. w rankingu światowym.

Program Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej uznano za najlepszy polski program Executive MBA w Europie według rankingu QS EMBA Rankings.

Wyniki rankingu QS Emba Rankings 2022 zostały opublikowane 23 czerwca br. W zestawieniu znalazły się programy czterech polskich uczelni. Na najwyższym miejscu spośród polskich programów znalazły się studia Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Studia skierowane do kadry menedżerskiej wyższego szczebla zajęły 23. miejsce w ogólnoeuropejskim rankingu i 57. w rankingu światowym. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej jako jedyna znalazła się w pierwszej setce wyróżnionych uczelni.

Trzecie z rzędu wyróżnienie i uznanie naszych studiów za  najlepszy polski program Executive MBA to ogromna nobilitacja, ale też potwierdzenie, że zmierzamy w dobrym kierunku i w rozwijaniu naszej oferty programowej niczego nie pozostawiamy przypadkowi. Nasz program Executive MBA jest maksymalnie blisko rynku i głęboko osadzony w kontekście nowych technologii. Nieustannie go udoskonalamy. Przywiązujemy ogromną wagę do zajęć praktycznych i chcemy, by nasi studenci mogli nieustannie weryfikować zdobytą wiedzę, a także wymieniać się zdobytymi doświadczeniami i obserwacjami. Jednym z filarów studiów jest też program rozwoju osobistego, który ma wydobyć z menedżera jego najlepsze cechy i pogłębić jego liderskie kompetencje. Jest tak samo istotny, jak dwa pozostałe fundamenty studiów, koncentrujące się wokół wiedzy teoretycznej i praktycznych warszatów - mówi Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

W europejskim rankingu drugie miejsce zajęła HEC Paris, a piąte - London Business School. To - obok Norwegian School Economics i Politechniki Warszawskiej - uczelnie założycielski Szkoły Biznesu PW.

Pełen ranking dostępny jest pod adresem: topmba.com/emba-rankings/europe/2022

W ubiegłym roku program Executive MBA utrzymał prestiżową akredytację EFMD, przyznawaną przez European Foundation for Management Development. Pod koniec 2020 roku program Executive MBA po raz siódmy z rzędu uzyskał najwyższą możliwą, mistrzowską klasyfikację w ratingu opublikowanym przez Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej FORUM. Z kolei jeszcze wcześniej branżowy portal FindMBA.com zaklasyfikował Executive MBA w Szkole Biznesu PW jako najbardziej popularny polski program MBA.

Autorem QS EMBA Rankings jest firma Quacquarelli Symonds. To organizacja specjalizująca się w zakresie szkolnictwa wyższego, studiów zagranicznych i działająca na rzecz ich popularyzacji i rozwoju, założona w 1990 przez Nunzio Quacquarelliego. Od 2004, regularnie co rok, opracowuje i publikuje Światowe Rankingi Uniwersyteckie, uwzględniające najlepsze ośrodki akademickie na całym świecie oraz ich programy.

Szczegółowe informacja o programach w ramach Szkoły Biznesu PW dostępne są TUTAJ>>