Politechnika Warszawska popularna wśród kandydatów na studia

Politechnika Warszawska była jedną z najczęściej wybieranych przez kandydatów uczelnią podczas tegorocznej rekrutacji, którą podsumowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Politechnika Warszawska okazała się drugą w kolejności najchętniej wybieraną uczelnią przez kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Na pierwszym miejscu znalazła się Politechnika Gdańska. Przypomnijmy, że na studia stacjonarne w PW złożono ponad 43 tys. aplikacji.

Od kilku lat niezmiennie najwięcej kandydatów jako kierunek studiów wybiera informatykę. W tym roku było to ponad 36 tys. aplikacji.

Najbardziej obleganym kierunkiem  podczas tegorocznej rekrutacji była inżynieria nanostruktur. W czołówce znalazła się też inżynieria internetu rzeczy - kierunek prowadzony na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Na I rok studiów w roku akademickim 2021/2022 przyjęto w Polsce ponad 428 tys. osób. Ponad 319 tys. chętnych rozpoczęło naukę na studiach pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Naukę na studiach drugiego stopnia podjęło prawie 109 tys. studentów. W szkołach publicznych w tym roku akademickim uczy się prawie 290 tys. młodych ludzi, a szkoły niepubliczne przyjęły nieco ponad 138 tys. kandydatów.

Powiązany materiał:
Które kierunki najpopularniejsze podczas rekrutacji w PW?

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki
Zdjęcie: Biuro Komunikacji i Promocji PW