Kalendarium

4/
10

Uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych

12:00 - 14:00

Uroczysta ceremonia promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczenie odznaczeń państwowych odbędzie się 4 października 2022 roku o godz. 12.00 w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej przy Placu Politechniki 1.

W programie m.in:

 • Hymn Państwowy
 • Powitanie uczestników uroczystości
 • Przemówienie Rektora PW  prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zaremby
 • Promocje doktorskie i habilitacyjne
 • Wręczenie odznaczeń państwowych
 • Gaudeamus

Uczestnicy uroczystości proszeni są o zajęcie miejsc do godziny 11.50.

6/
10

Jak zdobyć stypendium uczelni z Arabii Saudyjskiej?

14:00

Studiujesz na ostatnim roku studiów inżynierskich lub magisterskich? Chciałbyś zdobywać wiedzę w Arabii Saudyjskiej? Zapraszamy na spotkanie dotyczące stypendium naukowego, które oferuje King Abdullah University of Science and Technology (KAUST).

W programie:

 • wykład „Next-generation artificial intelligent hardware for fundamental components and integrated systems” wygłosi prof. Andrea Fratalocchi;
 • wykład „Feedback Systems Design for Multi-robot Coordination” wygłosi prof. Shinkyu Park;
 • o możliwościach prowadzenia badań naukowych za granicą, stypendium naukowym „KAUST Fellowship”, zasadach rekrutacji i terminach składania aplikacji opowie Rosemary Mills.

Kierunki dostępne na uczelni na poziomie magisterskim i doktoranckim: Matematyka stosowana i informatyka, Informatyka, Inżynieria elektryczna i komputerowa, Statystyka.

Stypendium „KAUST Fellowship” obejmuje:

 • bezpłatne czesne;
 • miesięczny zasiłek na utrzymanie (od 20 000 do 30 000 USD rocznie);
 • zakwaterowanie na terenie kampusu;
 • prywatne ubezpieczenie medyczne i stomatologiczne;
 • obsługa relokacji (wiza i przeloty).

Na spotkanie można zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, sala 206

Osoby zainteresowane dniami otwartymi w KAUST (7-11 listopada 2022 r.) mogą otrzymać zaproszenia na wyjazd. Termin zapisów mija 16 października (należy załączyć CV oraz wykaz zrealizowanych przedmiotów). Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy.

7/
10

11. Noc w Instytucie Lotnictwa

17:00 - 23:00

Po dwóch latach przerwy powraca Noc w Instytucie Lotnictwa. 11. edycja imprezy będzie miała charakter pikniku edukacyjnego skierowanego do mieszkańców Warszawy i okolic zainteresowanych branżą lotniczą. Udział w wydarzeniu daje możliwość  porozmawiania z autorytetami w dziedzinie inżynierii, konstrukcji lotniczych, czy pilotami. Poza wystawą statyczną prezentowaną na zewnątrz, zorganizowane zostaną wykłady merytoryczne, panele dyskusyjne i warsztaty (oprogramowanie, robotyka, symulatory). Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem PW.

Noc w Instytucie Lotnictwa organizowana przez Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa promuje nauki inżynieryjne oraz sektory lotniczy i kosmiczny. Co roku wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, poprzednią edycję odwiedziło 51 tys. zwiedzających.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>> 

Gdzie?

Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa
Al. Krakowska 110/114, Warszawa

11/
10

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

09:00 - 12 Paź 16:00

XIX Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK w tym roku zaplanowano stacjonarnie. Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia Gmachu Głównego w dniach 11-12 października 2022 r. 

Celem Targów jest umożliwienie kołom naukowym i organizacjom studenckim Politechniki Warszawskiej prezentacji swojego profilu działalności, osiągnięć oraz aktualnie realizowanych projektów. 

Zgłoszenia kół naukowych i organizacji studenckich, które chciałyby wziąć udział w targach przyjmowane są do 15 lipca br. 

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska, Gmach Główny,
Plac Politechniki 1, Warszawa

17/
10

XXIX Targi Pracy i Praktyk

09:30 - 17:30

17 października 2022 r., po raz pierwszy od marca 2020 r., Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników na WEiTI PW odbędą się w formie tradycyjnej. Do udziału organizatorzy zapraszają pracodawców, oferujących praktyki, staże lub zatrudnienie oraz studentów, poszukujących takich ofert.

Uczestnikami targów są firmy z branży IT, banki, firmy konsultingowo-rekrutacyjne oraz zajmujące się elektroniką, instytucje prowadzące działalność rozwojowo-badawczą.

Organizatorzy planują wydanie katalogu towarzyszącego targom, który zostanie opublikowany na portalu Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. 

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, 
ul. Nowowiejska 15/19, Warszawa

17/
10

Międzynarodowa Konferencja Metrologiczna

11:00 - 19 Paź 15:00

Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Metrologiczna „New trends in metrology” odbędzie się w dniach 17-19 października 2022 r.

Tematyka wydarzenia dotyczy najważniejszych problemów współczesnej metrologii. Koncentruje się na najnowszych trendach rozwojowych metrologii prawnej i stosowanej, w szczególności obejmuje metrologię: elektryczną, medyczną, chemiczną, fizyczną, przemysłową, fotometrię, radiometrię.

Jednym z prelegentów będzie prof. Małgorzata Kujawińska z Politechniki Warszawskiej.

Konferencję organizuje Polska Unia Metrologiczna.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Gdzie?

Lubelskie Centrum Konferencyjne, ul. Grottgera 2

19/
10

XXIX Sympozjum Mechaniki Eksperymentalnej

09:00 - 22 Paź 16:00

XXIX Sympozjum Mechaniki Eksperymentalnej odbędzie się 19-22 października 2022 r. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie. Tematyka, dotychczas związana z mechaniką Ciała Stałego, została rozszerzona o zagadnienia związane z mechaniką płynów. 

Zagadnienia sympozjum:

 • Nowe metody eksperymentalne i aparatura badawcza
 • Zastosowania metod eksperymentalnych w mechanice ciała stałego, mechanice płynów, mechanice konstrukcji, biomechanice
 • Automatyzacja pomiarów i opracowania wyników
 • Analiza wyników
 • Systemy kontroli jakości

Termin rejestracji uczestników oraz przesyłania abstraktów został przedłużony do dnia 31 lipca 2022 roku. 

Szczegółowe informacje oraz rejestracja dostępne są TUTAJ>>

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Politechniki Warszawskiej, Komitet Mechaniki Polskiej Akademii Nauk, Polskie Stowarzyszenie Mechaniki Eksperymentalnej. 

Gdzie?

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT
ul. Poleczki 19, Warszawa

27/
10

Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022

08:00

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska wraz z Zakładem Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska z Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku zaprasza do udziału w XXXIX Międzynarodowym Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022. 

Zapowiedziane referaty dotyczyć będą zagadnień związanych z:

• wodą

• ściekami i osadami ściekowymi

• odpadami

• budownictwem ekologicznym

• glebą

• powietrzem.

Do udziału zaproszeni są studenci i pracownicy naukowi zainteresowani problematyką Inżynierii Środowiska. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 sierpnia 2022 r. Wystarczy wysłać kartę zgłoszenia na adres e-mail: aqua@pw.edu.pl.

Do 15 września 2022 r. należy przesłać również treść streszczenia wystąpienia w wersji elektronicznej w formacie .doc lub .docx oraz rozdział monografii (drogą e-mailową na adres aqua@pw.edu.pl). Materiały zostaną wydrukowane i bezpłatnie udostępnione uczestnikom. Możliwe jest także opublikowanie artykułów w Journal of Biomedical Research&Environmental Sciences (wydanie specjalne pokonferencyjne - bezpłatne).

W sprawach organizacyjnych informacji udziela dr inż. Justyna Ciemnicka (justyna.ciemnicka@pw.edu.pl).

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie? 

Politechnika Warszawska Filia w Płocku,
ul. Łukasiewicza 17, Płock

18/
11

Festiwal Filmów Naukowych

08:00 - 19 Lis 19:00

Na niezapomniane projekcje w ramach Festiwalu Filmów Naukowych - pierwszym konkursowym przeglądzie filmowym Politechniki Warszawskiej zapraszamy już 18-19 listopada 2022 r. Pokazy odbędą się w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej. 

Festiwal Filmów Naukowych organizowany jest w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki - Popularyzacja nauki i promocja sportu. Pokazane zostaną filmy propagujące najnowsze technologie i odkrycia. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 24 października 2022 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT PW
ul. Poleczki 19, Warszawa

21/
11

Konferencja Fotointerpretacji i Teledetekcji

08:00

Zapraszamy do udziału w XXV Ogólnopolskiej Konferencja Fotointerpretacji i Teledetekcji.

Tegoroczne spotkanie dotyczyć będzie aktualnych zagadnień teledetekcji satelitarnej i lotniczej oraz zastosowania danych obrazowych, szczególnie w następujących dziedzinach: gospodarka przestrzenna, analiza obszarów zurbanizowanych i klimat miast, dobre praktyki w samorządach, klasyfikacja pokrycia i użytkowania terenu, detekcja zmian, nowe techniki przetwarzania danych i analiz, usługi ekosystemowe, rolnictwo, gospodarka leśna, bioróżnorodność i ochrona środowiska, klimatologia satelitarna, zastosowania hydrologiczne, badanie mórz i strefy przybrzeżnej, badania śniegu i lodu, badania archeologiczne i analizy historyczne, zarządzanie kryzysowe. 

Konferencję współorganizuje Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

22/
11

DEMIST’22

09:00 - 23 Lis 14:45

Zapraszamy do bezpłatnego udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej DEMIST’22 (Gospodarka cyfrowa – zarządzanie, innowacje, społeczeństwo i technologie) - spotkania świata nauki, biznesu i administracji. Podczas konferencji rozmawiać będziemy o najważniejszych zjawiskach i kierunkach zmian na rynku cyfrowym i ich wpływie na przyszłość zarządzania. Wydarzenie odbywa się pod patronatem PW.

Tegoroczna tematyka to m.in.:

 • Marketing cyfrowy przyszłości – automatyzacja, czy humanizacja
 • Techniki startupowe w procesach innowacyjnych w korporacjach
 • Crowdsourcing: szanse i zagrożenia
 • Zmiany pracy w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw w drodze do Przemysłu 4.0
 • Sharing Economy

Spotkanie jest bezpłatne, ale wymagana jest rejestracja. Obecność będzie potwierdzona certyfikatem.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

zgodnie z programem