Biuletyn PW / Konkursy / Budynek MiNI na architektonicznym podium

Budynek MiNI na architektonicznym podium

Internauci wybrali najpiękniejsze polskie uczelnie w plebiscycie organizowanym przez portal infoArchitektura.pl. Budynek Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zajął drugie miejsce. 

Redakcja portalu infoArchitektura.pl wytypowała 10 uczelni, które zasługują na szczególną uwagę pod względem walorów wizualnych. Następnie internauci w drodze głosowania wybrali spośród nich te najciekawsze (o plebiscycie pisaliśmy już wcześniej TUTAJ).

W plebiscycie „ArchiTOPTEN – Najpiękniejsze Polskie Uczelnie” oddano blisko 27 tys. głosów. Spośród nich 4377 oddano na gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, dzięki czemu znalazł się on na drugim miejscu w tym zestawieniu.

- Dzięki zastosowaniu szklanej elewacji od strony wschodniej, budynek wtapia się w przestrzeń pięknie odbijając okalającą go zieleń i sąsiadujące historyczne budowle. Od strony zachodniej, elewacja jest stonowana i tworzy harmonijną całość z położonymi obok modernistycznymi budynkami – napisali o budynku wydziału MiNI redaktorzy infoArchitektura.pl.

Zwycięzcą plebiscytu jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, na który zagłosowano 6215 razy. Na trzecim miejscu uplasowało się Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, które przegrało z budynkiem Wydziału MiNI o 98 głosów.

Galeria zdjęć gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych zlokalizowana jest TUTAJ.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego