Dobry Wzór 2017: identyfikacja wizualna PW w finale!

Identyfikacja wizualna Politechniki Warszawskiej, stworzona przez studio graficzne Podpunkt, przeszła do finału konkursu Dobry Wzór 2017. W konkursie oceniane są projekty wyróżnione przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Konkurs podzielony jest na dziewięć kategorii: Sfera domu, Sfera pracy, Sfera publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. Oprócz nagród głównych wręczone zostaną także nagrody specjalne: Wzór Roku, Produkt Roku i Designer Roku.

Rebranding i identyfikacja wizualna Politechniki Warszawskiej konkuruje w kategorii Grafika użytkowa i opakowania. Wśród 19 zakwalifikowanych do konkursu projektów znajdują się m.in. grafika magazynu „Przekrój”, logotyp obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz identyfikacja wizualna Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów, odbędzie się 26 października 2017 roku.

W dniach 27 października - 3 grudnia 2017 roku w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie zorganizowana zostanie pokonkursowa wystawa.

Pełna lista finalistów dostępna jest na stronie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Dobry Wzór jest konkursem na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku oraz pierwszą w Polsce, przyznawaną od 1993 roku, nagrodą za design.

Źródło: BPI
Zdjęcie w zajawce: Podpunkt