Dobry Wzór dla Politechniki Warszawskiej

Identyfikacja wizualna Politechniki Warszawskiej, zaprojektowana przez studio graficzne Podpunkt, zwyciężyła w konkursie Dobry Wzór 2017, w kategorii Grafika użytkowa i opakowania.

Uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów, odbyła się 26 października 2017 roku. Rebranding i identyfikacja wizualna Politechniki Warszawskiej konkurowała w kategorii Grafika użytkowa i opakowania z 19 projektami.

„JURY zwróciło uwagę na to, że zmiana identyfikacji wizualnej Politechniki Warszawskiej to całkowita zmiana wizerunkowa instytucji. Geometryczne inicjały PW przywołują skojarzenia z szablonami kreślarskimi, a techniczny charakter uczelni podkreśla autorski font Radikal WUT. Dodatkowe punkty za estetyczną odwagę dla władz Politechniki!” - napisali organizatorzy na facebookowym profilu Konkursu Dobry Wzór.

Nagroda Dobry Wzór dla Politechniki Warszawskiej, od lewej: Urszula Deblessem, Kierownik Biura ds. Promocji i Informacji PW oraz Magdalena Dobruk ze studia Podpunkt, które jest autorem projektu/fot. BPI

Warto podkreślić, że w konkursie oceniane są projekty wyróżnione wcześniej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, co oznacza naprawdę wysoki poziom rywalizacji. Konkurs podzielony jest na dziewięć kategorii: Sfera domu, Sfera pracy, Sfera publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. Oprócz nagród głównych wręczone zostaną także nagrody specjalne: Wzór Roku, Produkt Roku i Designer Roku.

W dniach 27 października - 3 grudnia 2017 roku w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie odbywać się będzie pokonkursowa wystawa, czynna od wtorku do niedzieli. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji na stronie głównej PW

Dobry Wzór jest konkursem na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku oraz pierwszą w Polsce, przyznawaną od 1993 roku, nagrodą za design.

Zdjęcie: Podpunkt