European BEST Engineering Competition Warsaw 2021

Jak przełożyć myśl techniczną i obliczenia inżynierskie na praktykę? Potrzebne w tym zakresie umiejętności i doświadczenie można zdobyć, biorąc udział w konkursie inżynierskim EBEC Poland.

EBEC Poland to już piętnasta polska edycja Europejskiego Konkursu Inżynierskiego EBEC. Uczestniczący w nim studenci z sześciu uczelni technicznych w Polsce mogą sprawdzić wiedzę teoretyczną, którą zdobyli na studiach, stosując ją w praktycznych problemach i zadaniach.

Drużyny biorą udział w jednej z dwóch kategorii. W Case Study ich zadaniem jest podanie analitycznego rozwiązania danego problemu teoretycznego, a w Team Design zbudowanie z dostępnych materiałów maszyny lub urządzenia, które zrealizuje dane zadania, związane ściśle z dziedzinami technicznymi. Pod koniec uczestnicy obu kategorii muszą zaprezentować wyniki swojej pracy przed jury.

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapisy trwają do 6 kwietnia br. Dwa dni później przeprowadzony zostanie Test Eliminacyjny. Na 28 kwietnia br. zaplanowano rundy lokalne, od 28 do 30 maja br. odbywać się będzie ogólnopolski finał.  

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są TUTAJ>>

Stowarzyszenie Studentów BEST (Board of European Students of Technology) jest międzynarodową organizacją działającą na 97 europejskich uczelniach technicznych. Celem stowarzyszenia jest promowanie różnorodności poprzez rozwój studentów. W swych działaniach dąży do zacieśniania więzów między trzema środowiskami: studenckim, akademickim oraz gospodarczym.

Źródło i grafika: ebec.pl/pl