Biuletyn PW / Konkursy / Finał XIX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)

Finał XIX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)

Politechnika Warszawska oraz Fiat Chrysler Automobiles (FCA) po raz dziewiętnasty wręczyły nagrody w Konkursie na najlepsze prace inżynierskie, magisterskie oraz rozprawy doktorskie o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 r. umowy o współpracy Uczelni i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

22 marca 2018 r., w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyło się wręczenie nagród w XIX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA). W uroczystości prowadzonej przez prof. dr. hab. Rajmunda Bacewicza, Prorektora ds. Nauki, obok autorów nagrodzonych prac, udział wzięli m.in. przedstawiciele koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), m.in. Henryka Bochniarz - Członek Rady Nadzorczej FCA Poland, Ambasador Włoch w Polsce Alessandro De Pedys, Tommaso Giunti Dyrektor Badań i Innowacji w zakresie World Class Manufacturing Centro Ricerche Fiat, menadżerowie fabryk koncernu FCA w Polsce, członkowie jury, dziekani wydziałów uczestniczących w konkursie oraz promotorzy docenionych prac.

Laureaci XIX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) z promotorami/fot. Biuletyn PW

W Konkursie nagradzane są prace dyplomowe: inżynierskie i magisterskie oraz rozprawy doktorskie o szeroko rozumianej tematyce motoryzacyjnej, formułowanej przez spółki grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Kryteria oceny uwzględniają poziom naukowy nadesłanych prac, opinie recenzentów oraz zgodność tematyki z preferencjami FCA.

Pamiątkowe dyplomy XIX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)/fot. Biuletyn PW

Laureaci Konkursu za najlepszą rozprawę doktorską:

 • Marek Michalczuk z Wydziału Elektrycznego za rozprawę „Sterowanie rozmyte przepływem energii w pojeździe elektrycznym wyposażonym w baterię ogniw litowych i superkondensatory”, promotor: prof. dr hab. inż. Lech Grzesiak.
 • Przemysław Szulim z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych za rozprawę: „Wykorzystanie informacji diagnostycznej w planowaniu ruchu pojazdu autonomicznego”, promotor: prof. dr hab. inż. Stanisław Radkowski.

Laureaci Konkursu za najlepszą pracę magisterską:

 • Dominik Rodak z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych za pracę: „Propozycja identyfikacji parametrów dynamicznych układów korbowych z wykorzystaniem tłumików drgań skrętnych”, promotor: dr inż. Bogumił Chiliński.

Członkowie jury konkursowego:

 • prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik - przewodniczący,
 • prof. dr hab. inż. Marian P. Kaźmierkowski - zastępca przewodniczącego,
 • prof. dr hab. inż. Małgorzata Lewandowska,
 • prof. dr hab. Franciszek Krok,
 • prof. dr hab. inż. Wojciech Wróblewski,
 • dr hab. inż. Michał Bartyś, prof. PW,
 • dr hab. inż. Jan Matej,
 • mgr Agnieszka Dymicka - sekretarz.

Konkurs o nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) jest realizowany na podstawie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej pomiędzy Centrum Badawczym FIATA  (CRF), Fiat Chrysler Automobiles (FCA) oraz trzema polskimi uczelniami: Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską w Gliwicach i Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Dotychczas w Konkursie nagrodzono 344 prace w tym 134 z Politechniki Warszawskiej (83 prace dyplomowe oraz 51 rozpraw doktorskich).

Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW