Konkurs dla młodych chemików

Z okazji 50-lecia istnienia Europejska Rada Przemysłu Chemicznego (Cefic) ogłosiła konkurs dla studentów lub doktorantów z obszaru chemii. Zgłoszenia można przesyłać do 17 kwietnia 2022 r.

Konkurs skierowany jest do studentów lub doktorantów kierunku o profilu chemicznym (biotechnologicznym) lub inżynierii chemicznej, którzy:

  • realizują prace badawcze i naukowe, a dodatkowo mogą pochwalić się osiągnięciami naukowymi (udział w publikacjach, patentach, projektach);
  • podchodzą z pasją i energią do tworzenia rozwiązań dla rozwoju przyszłości przemysłu chemicznego, zwłaszcza pod kątem osiągnięcia neutralności klimatycznej;
  • mają mniej niż 35 lat;
  • dysponują możliwością zaangażowania się we wspólny projekt laureatów konkursu.

W ramach zgłoszenia należy przesłać krótki film prezentujący siebie i swoją działalność badawczo-naukową wraz z krótkim opisem oraz CV zawierającym wykaz ewentualnych realizowanych projektów, publikacji naukowych i innych osiągnięć. Wszystkie materiały muszą zostać przygotowane w języku angielskim.

Laureaci konkursu zostaną zaproszeni do Brukseli na kolację w gronie wybitnych naukowców, laureatów Nagrody Nobla i przedstawicieli Cefic, która odbędzie się 30 maja 2022 r.

Ponadto, laureaci wezmą udział w realizacji wspólnego projektu (lipiec-październik 2022), który zaprezentują podczas Tygodnia Konwencji Chemicznej (październik 2022 r.).

Zgłoszenia można przesyłać do 17 kwietnia - drogą mailową na adres: media@pipc.org.pl.

Szczegółowe informacje o konkursie i regulamin dostępne są TUTAJ>>

Źródło: Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Zdjęcie: Biuletyn PW