Konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie UOKiK

Grafika konkursu na najlepsze prace magisterskie UOKiK

Ruszyła kolejna edycja konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące ochrony konkurencji i konsumentów. Pula nagród UOKiK wynosi 74 tys. zł. Prace można zgłaszać do końca listopada.

Konkurs Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską i doktorską ma na celu zwrócenie uwagi studentów i doktorantów na problematykę ochrony konsumentów i konkurencji. Mogą wziąć w nim udział osoby, które ukończyły prawo lub inny kierunek - ekonomię, administrację czy zarządzanie.

W obu konkursach prace z zakresu ochrony konkurencji powinny poruszać zagadnienia dotyczące praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji, pomocy publicznej lub przeciwdziałania nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Z kolei opracowania z obszaru ochrony konsumentów powinny dotyczyć praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów niedozwolonych postanowień wzorców umów lub nieuczciwych praktyk rynkowych.

W konkursie na najlepszą pracę magisterską czekają nagrody:

  • za zajęcie I miejsca 7 tys. zł,
  • za zajęcie II miejsca 5 tys. zł,
  • za zajęcie III miejsca 3 tys. zł.

Biorąc udział w konkursie magisterskim z zakresu ochrony konkurencji oraz konsumentów uczestnicy mają szansę na dodatkową nagrodę - wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji w wysokości 5 tys. zł. Finaliści konkursu otrzymują nie tylko nagrody finansowe. Jedną z gratyfikacji mogą być również płatne, trzymiesięczne praktyki absolwenckie.

Laureaci konkursu doktorskiego w każdej kategorii tematycznej mogą otrzymać:

  • za zajęcie I miejsca 10 tys. zł,
  • za zajęcie II miejsca 7 tys. zł,
  • za zajęcie III miejsca 5 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursu na pracę magisterską można zgłaszać do 30 listopada 2022 r. do godziny 16.15, a w przypadku pracy doktorskiej do 29 listopada 2024 r. do godziny 16.15.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Grafiki: UOKiK