Biuletyn PW / Konkursy / Młodzi w Łodzi mają pomysł na startup

Młodzi w Łodzi mają pomysł na startup

Urząd Miasta Łodzi wspólnie z Politechniką Łódzką oraz Uniwersytetem Łódzkim zaprasza do udziału w dziesiątej edycji konkursu „Młodzi w Łodzi - Mam Pomysł na Startup”. Młode startupy z całego kraju mają szansę na zdobycie cennych nagród rzeczowych i finansowych.

Założeniem tegorocznej edycji konkursu jest umożliwienie najlepiej zapowiadającym się zespołom przedstawienia swoich projektów doświadczonym i uznanym w środowisku przedsiębiorcom, ekspertom z obszaru inwestycji wysokiego ryzyka oraz specjalistom z zakresu transferu technologii. Możliwość pracy z mentorami, dostęp do tzw. „know-how” oraz rozwój pomysłu - to szansa dla młodych osób stawiających pierwsze kroki w biznesie. W tym roku inicjatywę wspiera pięćdziesiąt podmiotów, a wśród nich znajdują się łódzkie uczelnie, działający na rynku przedsiębiorcy, jak również instytucje okołobiznesowe.

Konkurs ukierunkowany jest na projekty naukowe, technologiczne, a także kreatywne we wczesnej fazie rozwoju. Oczekiwane są produkty, usługi zmieniające świat globalnie, jak i nowatorskie odpowiadające na potrzeby lokalnego rynku. Mogą w nim uczestniczyć osoby powyżej 18 roku życia oraz początkujące firmy działające nie dłużej niż 12 miesięcy. Organizatorzy zapewniają: mentoring, szkolenia, networking, promocję oraz możliwość zaprezentowania swojego projektu przed inwestorami. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 kwietnia br. Łączna pula nagród finansowych przewidzianych w regulaminie wynosi 85 000 zł, dodatkowo organizatorzy zadbali o liczne nagrody rzeczowe i usługowe. Informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.startupy.lodz.pl

Źródło i plakat: Urząd Miasta Łodzi

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW