Najlepsze prace dyplomowe obronie na Wydziale SiMR wybrane

24 lutego 2022 r. odbyło się seminarium finałowe jubileuszowej 25. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. W tym roku po raz pierwszy oceniano zarówno prace magisterskie, jak i inżynierskie.

Zwycięzcami konkursu oraz zdobywcami nagród Dziekana dla najlepszych prac dyplomowych w roku akademickim 2020/2021 zostali:

  • inż. Aneta Słomka, absolwentka kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych, za pracę inżynierską pt. „Szacowanie poziomu naładowania baterii przy pomocy sztucznych sieci neuronowych” (promotor dr inż. Piotr Piórkowski, prof. uczelni);
  • mgr inż. Bartłomiej Mazan, absolwent kierunku Mechatronika Pojazdów i Maszyn Roboczych, za pracę magisterską pt. „Wykorzystanie algorytmów genetycznych do wyznaczania parametrów ogniw baterii stosowanych w pojazdach elektrycznych” (promotor dr hab. inż. Jacek Dybała, prof. uczelni).

Przyznano również kilkadziesiąt nagród specjalnych, finansowych lub rzeczowych ufundowanych przez partnerów Wydziału.

Finał konkursu miał formę seminarium i odbył się w trybie zdalnym. Autorzy prac dyplomowych wygłosili prezentacje przed komisją konkursową, składającą się z pracowników Wydziału, Przewodniczącej Wydziałowej Rady Samorządu oraz przedstawicieli 25 firm i instytucji partnerskich. W wydarzeniu wziął udział prof. Robert Zalewski, Prorektor ds. Studenckich. Po prezentacjach konkursowych swoje osiągnięcia i zamierzenia zaprezentowały koła naukowe działające na Wydziale SiMR.

Więcej informacji o konkursie dostępnych jest TUTAJ>>

Źródło: Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW