Quiz o PW - Wielki Finał

W czwartek 17 grudnia br. poznamy zwycięzcę pierwszej edycji wyjątkowego konkursu, w którym sprawdzamy, jak dobrze społeczność Politechniki Warszawskiej zna swoją uczelnię. Finał odbędzie się na żywo i będzie transmitowany na profilach uczelni na Facebooku i YouTubie.

Pięcioro uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie w I i II etapie zabawy, zmierzy się z ostatnią partią zagadnień dotyczących m.in. politechnicznej historii, architektury i ciekawostek z uczelnianego życia.

Czy dostałbyś się do finału? Sprawdź pytania i odpowiedzi:

– I etapu 

– II etapu

Kogo obejrzymy w finałowej rozgrywce?

  • Michała Kołodzieja, studenta 7. semestru mechatroniki, który działa również w Studenckiej Telewizji Internetowej TVPW. 
  • Michała Kuckiego, studenta, pracownika Działu ds. Studiów, a także wieloletniego działacza SSPW. 
  • Joannę Rak, absolwentkę Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, pracownika Działu Wsparcia Edukacji CZIiTT PW zaangażowaną w realizację projektów edukacyjnych dofinansowanych z funduszy unijnych. 
  • Karola Śpilę, dyplomanta na Wydziale Geodezji i Kartografii, pasjonata geografii i historii. 
  • Damiana Zasinę, który na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska zajmuje się zagadnieniami statystyki przestrzennej związanymi z zanieczyszczeniami powietrza oraz badaniami zdalnymi środowiska.

Zawodnicy zmierzą się w sumie ze 100 pytaniami z różnych kategorii. Nagrodzone zostaną trzy osoby z najwyższymi wynikami, pozostali uczestnicy otrzymają upominki. 

Finał poprowadzą prof. Janusz Walo, Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii, oraz Paulina Chrobocińska, Główny Specjalista w Biurze Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

Zapraszamy do wspólnego oglądania i poznawania Politechniki - gwarantujemy, że wiele pytań i odpowiedzi będzie zaskakujących.

 Finał będzie na żywo pokazywany na politechnicznych profilach na Facebooku i YouTubie.

Za organizację Quizu o PW odpowiadają Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Zespół ds. Społecznej Odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej.

Źródło: BPiI PW