Biuletyn PW / Konkursy / Red Bull Tech Lab szuka młodych geniuszy

Red Bull Tech Lab szuka młodych geniuszy

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do konkursu dla młodych naukowców - Red Bull Tech Lab. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie i skonstruowanie urządzenia, które w krótkim czasie będzie umożliwiało schłodzenie puszki Red Bulla. Projekty można przesyłać do 3 czerwca 2018 r.

Konkurs objęty jest patronatem Forum Uczelni Technicznych oraz Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. W pracach oceniana jest innowacyjność rozwiązań, możliwość praktycznego ich zrealizowania oraz koszt wykonania i eksploatacji. Konkurs swoją pierwszą edycję miał rok temu i przyciągnął ponad 80 drużyn. Zagadka jak schłodzić puszkę napoju w czasie poniżej jednej minuty, spełniając przy tym założenia projektu, pozostała nierozwiązana. Z tego względu młodzi wynalazcy znów mają szansę się wykazać i zaskoczyć świat nauki. Dzięki współpracy z Fundacją Młodej Nauki wszyscy uczestnicy projektu otrzymają certyfikat pozwalający na zdobycie punktów ECTS. Autorzy najlepszych projektów mogą liczyć także na nagrody finansowe.

Studenci mogą formować się w pięcioosobowe zespoły i wspólnie pracować nad realizacją zadania. Projekty można zgłaszać od 27 marca do 3 czerwca. Zakwalifikowane do finału drużyny będą musiały zbudować prototyp zaprojektowanego wcześniej urządzenia. Dr inż. Kinga Kurowska-Wilczyńska z Fundacji Młodej Nauki, która jest partnerem konkursu radzi by do zespołu włączyć nie tylko inżynierów, ale również designera oraz kogoś ze szkoły biznesu. Podkreśla również, że w dążeniu do celu istotne jest zaplanowanie pracy i trzymanie się metodyki np. problem Based-Learning, Design Thinking czy TRIZ.

Informacje o konkursie znajdują się na: www.redbull.pl/techlab
Quiz  naukowy: www.redbull.com/pl-pl/quiz-naukowy-red-bull-tech-lab

Źródło: Informacja Prasowa Red Bull Tech Lab
Zdjęcie: Red Bull Tech Lab

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW