Biuletyn PW / Konkursy / Sukces studentów PW na SAE AeroDesign

Sukces studentów PW na SAE AeroDesign

Trzy pierwsze miejsca, jedno drugie i dwa trzecie - to wyniki Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign w międzynarodowych zawodach, które w dniach 21-23 kwietnia 2017 roku odbyły się w Lakeland na Florydzie.

Studenci Politechniki Warszawskiej po raz kolejny potwierdzili, że w projektowaniu i budowaniu samolotów bezzałogowych oraz wykonywaniu przez nie misji należą do absolutnej światowej czołówki. Zespół z PW był najlepszy w klasyfikacji generalnej klasy Regular, pierwsze miejsce zajął też za największy podniesiony w tej klasie ciężar oraz za Payload Fraction w klasie Micro. Studenci PW zajęli drugą pozycję w klasyfikacji generalnej klasy Advanced. Trzeci wynik uzyskali zaś w klasyfikacji generalnej klasy Micro oraz za celność zrzutu w klasie Advanced. W rywalizacji wzięło udział 75 drużyn z całego świata.

- Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie i zbudowanie samolotów bezzałogowych (nawet do 4 metrów rozpiętości) oraz wykonania nimi specjalnych misji, takich jak precyzyjny zrzut ładunku humanitarnego, podniesienie jak największego ciężaru, czy start po rzucie z ręki. W założeniu ma to przygotować nas - przyszłych inżynierów lotniczych - do takich wyzwań jak dostarczanie pomocy w sytuacji klęsk żywiołowych, czy obserwacja powietrzna do celów ratowniczych - tłumaczą ideę zawodów studenci.

Studenci PW triumfują na Florydzie/fot. FB SAE AeroDesign Warszawa

Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE AeroDesign Warszawa działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Należący do niego studenci w zawodach Aero Design występują już od 25 lat i cieszą się mianem najbardziej utytułowanej drużyny w historii konkursu.

Zdjęcia: Facebook/SMKN.SAE.PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW