15. urodziny The Engineers Band

Zdjęcie przedstawia dyrygenta oraz orkiestrę grającą koncert

6 grudnia z okazji 15. urodzin The Engineers Band - Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej zapraszamy wszystkich miłośników muzyki rozrywkowej i tanecznej do warszawskiego klubu muzycznego Stodoła. 

Tego dnia o godzinie 19.00 wnętrze sali koncertowej Stodoły wypełni żywa muzyka i urodzinowe niespodzianki. Z okazji 15-lecia The Engineers Band odbędzie się niezwykłe wydarzenie muzyczne.

Wstęp na koncert jest możliwy po zakupie cegiełek Fundacji Politechniki dostępnych przy wejściu na salę. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój orkiestry.

Występy o charakterze rozrywkowym i tanecznym, które dominowały u początków The Engineers Band, są do dziś znakiem rozpoznawczym zespołu. Z czasem w repertuarze pojawiły się spektakle aktorsko-muzyczne, utwory klasyczne oraz występy telewizyjne. Pierwsza dekada działalności Inżyniersów zaowocowała imponującym dossier i bogatą biblioteką wykonywanych utworów.

Orkiestra występowała z polskimi artystami tj. Ania Rusowicz, Janusz Szrom, Grzegorz Hyży, Hanna Banaszak, Mirosław Czyżykiewicz, Halina Mlynkowa, Beata Wyrąbkiewicz, Dorota Osińska, Vadim Brodski.

Muzycy The Engineers Band, zwani potocznie „Inżyniersami” to głównie studenci i doktoranci Politechniki Warszawskiej. Swoje sukcesy Orkiestra osiągnęła pod batutą maestro Dariusza Łapińskiego, kompozytora, dyrygenta, absolwenta Akademii Muzycznej w Warszawie, prowadzącego zespół od początku jego istnienia. 

Strona internetowa The Engineers Band.

Źródło i zdjęcia: The Engineers Band