Jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca PW

Za nami jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej i zaplanowane z tej okazji w sali widowiskowej  „Mazowsze” w Otrębusach dwa koncerty - „Młodzi 70-letni” oraz „Zawsze razem”.

„Młodzi 70-letni” to koncert, którego wykonawcami byli aktualni członkowie zespołu, gościnnie wystąpili również dawni jego członkowie. Wydarzenie poprowadził kierownik zespołu Janusz Chojecki wraz z Przewodniczącą Rady Zespołu Adrianną Szczepańską. Koncert poprzedzono projekcją filmów przedstawiających życzenia składane przez zaprzyjaźnione zespoły.

Podczas występów, w tle, na piasku wykonywane były malunki nawiązujące tematyką do koncertu i danego wystąpienia. Malowidła zostały przygotowane przez Natalii z Galitsyna Art Show - Teatr Piasku. Kapelę Zespołu Pieśni i Tańca nadzorowała tego dnia Magdalena Dąbek, kierownik muzyczna oraz dyrygentka zespołu. Na zakończenie podziękowano osobom zaangażowanym w organizację obchodów jubileuszowych 70-lecia. Złożono życzenia od zaproszonych delegacji, wręczone również zostały podziękowania dla aktualnych członków żegnających się z zespołem.

Wykonawcami koncertu z 11 listopada br. zatytułowanego „Zawsze razem” byli wychowankowie zespołu. 

21 listopada br. w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie odbyła się uroczysta msza święta. Aktualni członkowie zespołu pod kierunkiem chórmistrzyni Katarzyny Zemler zaśpiewali pieśni religijne. Po mszy wysłuchać można było koncertu zespołu z udziałem aktualnych jego członków oraz kapeli pod batutą Magdaleny Dąbek, kierownik muzycznej oraz dyrygentki zespołu. 

Zdjęcie w zajawce: Karolina Gmurczyk Fotografia
Zdjęcia w tekście:  Emilia Abłażewicz/Tomasz Januszewszki/tvpw.pl