Koncerty Orkiestry Rozrywkowej PW

Zdjęcie przedstawia koncertujący zespół

Muzyczne aranżacje inżyniersów cieszą się dużą popularnością/ fot. The Engineers Band

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej rozpoczęła nowy sezon. W planach seria występów z autorskimi aranżacjami i własnym programem artystycznym.

13 września podczas Światowego Kongresu Geodetów orkiestra wystąpiła przed widownią z pięciu kontynentów - Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. To był jednak dopiero początek artystycznej uczty przygotowanej przez jej członków. Już w październiku zespół wystąpi czterokrotnie. 8 października br. uświetni galę wręczenia Dyplomów i Złotych Dyplomów Absolwentom Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW. 11 października we Wrocławiu zaprezentuje się inżynierom z Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Z kolei 15 października w warszawskim klubie Stodoła zagra z okazji 60-lecia Wydziału MEiL PW.

22 października na scenie spotkają się cztery zespoły artystyczne Politechniki Warszawskiej - Teatr, Chór, Zespół Pieśni i Tańca oraz Orkiestra Rozrywkowa. Ogromne przedsięwzięcie, które zaangażuje prawie dwustu młodych artystów, odbędzie się z okazji 20-lecia cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. W nawiązaniu do wcześniejszych koncertów zostaną wykonane kompozycje Carla Orffa, Leonarda Bernsteina, Queen, Georga Friedricha Haendla i innych uznanych twórców. Zespoły zaprezentują też charakterystyczne dla siebie repertuary.

Zdjęcie przestawia zespół stojący na scenie

W październiku organizowany jest nabór do zespołu/ fot. The Engineers Band

Wszystkich melomanów zapraszamy na koncert 1 listopada w kościele Św. Boromeusza na warszawskich Powązkach. Z okazji Święta Zmarłych inżyniersi wykonają piękny cykl utworów poetyckich Jana Kondraka i Zbigniewa Łapińskiego pt. Trzynasta Trzydzieści. Wiersze o nieprzewidywalności życia, miłości, wojnie, niewinności i tęsknocie wprowadzą słuchaczy w stan zadumy i wzruszeń. Tak, jak miało to miejsce podczas premiery, gdy The Engineers Band wykonali program Trzynasta Trzydzieści w marcu 2022 roku w Małej Auli Politechniki Warszawskiej.

Plan koncertów Orkiestry Rozrywkowej PW - The Engineers Band:

Mała Aula Politechniki Warszawskiej, pl. Politechniki 1, Warszawa

Godz. 15:00 - 16:00

Impreza zamknięta 

Hala Stulecia - WCK (sala audytoryjna), ul. Wystawowa 1, Wrocław

Godz. 18:00 - 19:30

Impreza zamknięta 

Klub muzyczny „STODOŁA”, ul. Batorego 10, Warszawa

Godz. 18:20 - 22:00

Impreza zamknięta 

Duża Aula Politechniki Warszawskiej, pl. Politechniki 1, Warszawa

Godz. 19:00 - 21:00

Wstęp za zaproszeniami. Zaproszenia będą do odbioru w Gmachu Głównym PW,
pok. 112, pl. Politechniki 1, Warszawa

  • 1 listopada 2022 r. - Program poetycki „Trzynasta Trzydzieści”. Słowa Jan Kondrak, muzyka Zbigniew Łapiński

Kościół pw. św. Karola Boromeusza, ul. Powązkowska 14, Warszawa

Godz. 18:00 - 19:00

Wstęp wolny

Informacje o występach są dostępne na Facebooku i stronie internetowej orkiestra.pw.edu.pl