Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Zagadka ze starego albumu Biblioteki Głównej PW

Zagadka ze starego albumu Biblioteki Głównej PW

Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej Biblioteka Główna PW przygotowała wystawę „Dawno temu na PW… zagadka fotograficzna ze starego albumu”. Osoby, które są w stanie odgadnąć, kim są bohaterzy zdjęć, proszone są o zgłoszenie do organizatorów.

Prezentowane fotografie pochodzą z ofiarowanego Bibliotece Głównej PW albumu inżyniera Alfreda Hoffa - studenta Politechniki Warszawskiej w latach 40. i 50. XX wieku oraz ze zbiorów Muzeum PW. Niemniej zdjęcia kryją w sobie wiele tajemnic, które wciąż czekają na ich rozwikłanie. Dlatego też Biblioteka zwraca się z gorącą prośbą o pomoc w identyfikacji przedstawionych na fotografiach postaci oraz miejsc. Równie cenne będzie przybliżenie ram czasowych ich powstania.

Informacje należy przesyłać na adres: wystawa@bg.pw.edu.pl.

Kto rozwiąże zagadkę zdjęć z przeszłości PW? Fot. BG PW

Wystawę można oglądać w dniach 13-14 listopada 2014 r. w krużgankach w pobliżu Małej Auli, a w okresie 17-24 listopada br. w Dużej Auli Gmachu Głównego PW. Więcej zdjęć z albumu znajduje się w Bibliotece Cyfrowej PW.

Link do informacji o wystawie na blogu Biblioteki Głównej TUTAJ

Podobny materiał: