Dom Studencki „Wcześniak” schronieniem dla uchodźców z Ukrainy

Politechnika Warszawska Filia w Płocku wspiera tamtejszy samorząd, zapewniając schronienie dla osób uciekających z Ukrainy. W Domu Studenckim „Wcześniak” przygotowano 100 miejsc.

Dom Studencki „Wcześniak” PW Filii w Płocku przygotował 100 miejsc noclegowych w pokojach dwuosobowych oraz udostępnił pomieszczenia socjalne. Uchodźcy z Ukrainy są już w akademiku kwaterowani. Dodatkowo w Klubie Studenckim „Filip” zorganizowano stołówkę oraz miejsce zabaw dla dzieci.

Bardzo dużym zaangażowaniem przy przyjmowaniu uchodźców wykazali się zarówno studenci Politechniki Warszawskiej, jak i personel administracyjny Domu Studenckiego „Wcześniak”. Większość prac organizacyjnych związanych z kwaterowaniem, dystrybucją posiłków i darów wykonywanych jest właśnie przez nich, a pomocą w porozumiewaniu się z uchodźcami służą mieszkający w akademiku nasi studenci z Ukrainy.

- Dzięki ogromnej aktywności społeczności akademickiej Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku wszystkie działania pomocowe dla tak dużej grupy potrzebujących, w tym osób starszych i dzieci, przebiegają bardzo sprawnie - podkreśla prof. Renata Walczak, Prorektor ds. Filii w Płocku.