Spotkanie Rektora Politechniki Warszawskiej z dziećmi

W ramach pierwszej edycji Wyprawy Młodych Odkrywców dzieci z gminy Grybów zwiedziły Politechnikę Warszawską. W Gmachu Głównym przyjął ich Rektor PW, prof. Jan Szmidt.

Organizatorami I Wyprawy Młodych Odkrywców byli pracownicy Politechniki Warszawskiej, Fundacja „Radość i Pasja” oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Uczestniczyły w niej dzieci z podkarpackiej gminy Grybów. Celem akcji było m.in. kształtowanie zainteresowań i pasji młodych ludzi z obszarów zagrożonych ubóstwem.

W trakcie „wyprawy” dzieci zwiedziły w stolicy miejsca związane ze słynnymi przedstawicielami polskiej nauki, uczestniczyły w warsztatach Design Thinking na wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz zwiedziły Gmach Główny uczelni. Oprowadzał ich po nim Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt. Dzieci miały okazję zasiąść w Sali Senatu, wykonano również wspólne pamiątkowe zdjęcia na schodach prowadzących do Dużej Auli.

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt opowiadał dzieciom o uczelnianych tradycjach, przybliżył im tajniki swojej pracy i opisał możliwości studiowania na uczelni. Być może część uczestników I Wyprawy Młodych Odkrywców w przyszłości dołączy do społeczności studenckiej Politechniki Warszawskiej?