Marcin Karwowski z Wydziału Mechatroniki mistrzem w squashu

W bieżącym roku uzyskał tytuł inżyniera Mechatroniki a jednocześnie podjął wyzwanie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Squashu. Na przełomie maja i czerwca 2014 Marcin Karwowski zdobył tytuł mistrza w kategorii seniorów.

Mecze finałowe ropoczęły się 31 maja i zakończyły się około pierwszej nad ranem 1 czerwca 2014 r. we Wrocławiu. W sumie Indywidualne Mistrzostwa Polski trwały niemal 10 dni i rozgrywane były w kategoriach juniorów i seniorów. Imprezie towarzyszyły m.in. pierwsze zawody z cyklu PFS Masters Squash Tour, darmowe zajęcia ze squasha, koncerty, pokazy itd.

Indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii męskiej został Marcin Karwowski (wygrana w finale z Przemkiem Atrasem 3:2).
W kategorii damskiej zwyciężyła Magda Kamińska (wygrana w finale z Anią Jurkun 3:2).

Czy wiesz że...?

Prawdziwym fenomenem wśród nacji grających w squasha jest Pakistan. Wszyscy zachodzą w głowę, jakim cudem kraj, w którym doliczyć można się niespełna 400 kortów, wydał na świat tylu niezwykłych zawodników. Żadna opowieść o historii tego sportu nie będzie kompletna bez omówienia dokonań dynastii Khan, począwszy od Hashima, który po raz pierwszy wygrał turniej British Open w 1951 roku, po Azama Khana. Potem nadszedł czas Mohibullaha Khana oraz innych mistrzów rodem z Pakistanu: Roshana Khana, Aftaba Jawaida, Gogiego Alauddina, Mo Yasina, Quara Zamana, Mohibullaha Khana Juniora, Hiddiego Jahana oraz dwóch, chyba najbardziej utalentowanych graczy w całej historii squasha – Jahangira i Janshera Khanów. Jahanghir, dziś prezydent World Squash Federation, dominował na kortach przez pełne 14 lat, wygrywając British Open 10 a World Open 8 razy.

Źródło: Polska Federacja Squasha