Mario Botta w Małej Auli

10 czerwca 2014 r. odbył się odczyt światowej sławy architekta - Mario Botty pt. „Najnowsze realizacje”. Wykład zorganizowało Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

Mario Botta - honorowy członek międzynarodowych instytucji kulturalnych, Doctor Honoris Causa uniwersytetów na całym świecie m.in. w Argentynie, Grecji, Rumunii, Brazylii i Szwajcarii, w ramach Konwersatorium PW zawitał w murach naszej Uczelni. Wykład odbył się w dniu 10 czerwca 2014 r., w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Dorobek architekta obejmuje ponad 300 obiektów w różnych typologiach budowlanych: szkoły, banki, budynki administracyjne, biblioteki, muzea i budynki kultu religijnego. Mario Botta znany jest również jako pomysłodawca nowej Akademii Architektury w Mendrisio, gdzie do dziś wykłada.

Więcej szczegółów TUTAJ

Źródło: Centrum Studiów Zaawansowanych PW