Pierwsze miejsce PW w II Mistrzostwach Polski Doktorantów w Siatkówce Halowej

Politechnika Warszawska zajęła 1. miejsce w zorganizowanych dnia 14 czerwca 2014 roku II Mistrzostwa Polski Doktorantów w Siatkówce Halowej, które odbyły się w Hali Sportowej MOSiR w Łodzi.

Imprezę, która miała na celu integrację środowiska doktorantów na skalę ogólnopolską, zorganizowali wspólnie przedstawiciele:

• Krajowej Reprezentacji Doktorantów,
  • Politechniki Łódzkiej - Samorząd Doktorantów PŁ,
  • Łódzkiego Porozumienia Doktorantów.

II Mistrzostwa Polski Doktorantów w Siatkówce Halowej

W turnieju wzięło udział 6 drużyn z uczelni w całej Polsce. Swoich reprezentantów wystawiły:

• Politechnika Warszawska,
  • Politechnika Łódzka,
  • Politechnika Wrocławska,
  • Politechnika Świętokrzyska,
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi,
  • PAN Łódź.

Mistrzostwa otworzył Rektor Politechniki Łódzkiej, dokonując tym samym uroczystej inauguracji wydarzenia połączonego z akcją charytatywną, bowiem podczas turnieju Doktoranci zbierali pieniądze dla Oliwiera Bajura. Aukcje prezentów dostarczonych przez sponsorów i dodatkowa zbiórka wśród kibiców przyniosły około 1300 zł, co zostało uznane za największe zwycięstwo turnieju.

11. Yura Ryzhanych (WZ)

Nasza Uczelnia zajęła pierwsze miejsce w Dużym Finale wyprzedzając Politechnikę Łódzką, a w rozgrywkach grupowych, drużyny PŚw i PAN Łódź. Za zwycięstwo zawodnicy otrzymali złote medale, dyplomy oraz puchar. Dodatkowo, kapitan drużyny PW został wybrany najlepszym atakującym turnieju.

Źródło: materiały prasowe RDPW