Politechnika Warszawska nominowana do Nagrody Kryształowej Brukselki 2020

Politechnika Warszawska znalazła się w gronie nominowanych do Nagrody Kryształowej Brukselki 2020 w kategorii „Nauka - uczelnie”. Lista laureatów zostanie ogłoszona 18 grudnia 2020 r.

Nagroda Kryształowej Brukselki przyznawana jest przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE od 2001 r. za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji Unii Europejskiej. Jest cenionym wśród naukowców, przedsiębiorców i instytucji wyróżnieniem za ich aktywność na arenie międzynarodowej i wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki. Tegoroczne Kryształowe Brukselki podsumują okres pierwszych 6 lat w Programie Ramowym Horyzont 2020.

Gala Nagrody Kryształowej Brukselki 2020, podczas której ogłoszona zostanie lista laureatów, odbędzie się 18 grudnia 2020 r. w formule online. Wydarzenie transmitowane będzie w godz. 12.00-14.00 na stronie internetowej Krajowego Punktu Kontaktowego oraz za pośrednictwem kanałów na Twitterze i Facebooku.

Politechnika Warszawska dwukrotnie otrzymała Nagrodę Kryształowej Brukselki - w 2002 r. w kategorii „Szkoła wyższa” oraz w 2013 r. w kategorii „Jednostka badawcza”. W 2010 r. w kategorii „Instytucja badawcza” nagrodą wyróżniony został Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. W 2016 r. nagrodę specjalną otrzymał prof. dr hab. inż. Janusz Hołyst z Wydziału Fizyki PW - w uznaniu dla szczególnych zasług jako współzałożyciela i Prezesa Krajowej Rady Koordynatorów Projektów Badawczych UE, na polu koordynacji projektów, a także wprowadzania dobrych praktyk profesjonalnego zarządzania badaniami.

Więcej informacji o nagrodzie i nominowanych TUTAJ>>

Powiązany materiał:
PW laureatem Kryształowej Brukselki 2013