Profesor Józef Modelski doktorem honoris causa

Godność i tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej prof. Józef Modelski otrzymał podczas uroczystego posiedzenia Senatu uczelni, które odbyło się 2 lipca 2014 r.

Prof. Modelski od ponad czterech dekad związany jest z Instytutem Radioelektroniki Politechniki Warszawskiej. Jest również członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk, przewodniczącym Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN.

Powołana w 1999 roku i kierowana przez prof. Modelskiego Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych stworzyła wzorcową platformę dla współpracy nauki z biznesem oraz promocji młodej kadry.

Profesor Józef Modelski doktorem honoris causa

Profesor Józef Modelski doktorem honoris causa/fot. PŁ

Profesor jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej (1973 r.). W latach 1976-1977 był stypendystą Fundacji Fulbrighta w Stanach Zjednoczonych, a w latach 1986-1988 pracował jako senior scientist w Uniwersytecie Technicznym w Brunszwiku. Od 1996 roku pełni funkcję dyrektora Instytutu Radioelektroniki PW. Od 2000 roku prof. Józef Modelski jest członkiem Fellow międzynarodowej organizacji Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE).

Do najważniejszych oryginalnych osiągnięć naukowych profesora Modelskiego należą m.in. opracowanie metod pomiaru parametrów materiałów mikrofalowych, koncepcji inteligentnych anten mikrofalowych oraz nowych typów konwerterów do odbioru satelitarnych programów telewizyjnych.

Podobny materiał:

Mikrofale, telewizja i anteny