Ranking Tygodnika Polityka z Politechniką na czele stawki

Nasza Uczelnia znów została doceniona! Tym razem Politechnika Warszawska zajęła 3 miejsce w zestawieniu najlepszych uczelni akademickich, obejmując tym samym prowadzenie wśród uczelni technicznych.

Przypominamy, iż również w maju Politechnika Warszawska znalazła uznanie wśród Kapituły Perspektyw. Dziś, to Tygodnik Polityka publikuje nobilitujące zestawienie. Metodyka rankingu opiera się na indeksie Hirscha stanowiącym liczbę publikacji z całej puli zarejestrowanej w danej bazie publikacji i cytowań, z których każda była cytowana co najmniej H razy.

Politechnika Warszawska

Ujmując rzecz prościej, oznacza to indywidualną sprawność naukowca w systematycznym publikowaniu wysokocytowanych materiałów naukowych.

Tegoroczny ranking odzwierciedla dokładnie taką samą kolejność na podium, jak w 2012 roku.

Podobny materiał:
Polska specjalność - magister