Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Absolwent PW z najlepszą pracą magisterską z zakresu elektroenergetyki

Absolwent PW z najlepszą pracą magisterską z zakresu elektroenergetyki

Krzysztof Zagrajek, absolwent Politechniki Warszawskiej, zwyciężył w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu elektroenergetyki, zorganizowanym przez spółkę TAURON Dystrybucja.

Konkurs został ogłoszony w sierpniu 2018 r. Mogli się do niego zgłaszać absolwenci studiów magisterskich polskich publicznych uczelni technicznych kierunków: elektroenergetyka, elektrotechnika lub pokrewnych - jak automatyka i robotyka, elektronika, telekomunikacja, informatyka, mechatronika, energetyka. Temat przewodni tej edycji konkursu brzmiał: „Inteligentne sieci elektroenergetyczne - rozwój i eksploatacja”.

Laureatem konkursu został Krzysztof Zagrajek, absolwent Politechniki Warszawskiej. Nagrodę główną otrzymał za pracę magisterską zatytułowaną: „Rozwój elektromobilności w transporcie publicznym na przykładzie warszawskiej aglomeracji miejskiej”. Praca została doceniona za jej praktyczny charakter. W opinii jury konkursu wnioski z niej płynące mogą mieć potencjalne zastosowanie w przemyśle.

- Motywacją do wzięcia udziału w konkursie była chęć sprawdzenia, czy praca dyplomowa, a w szczególności badania wykonywane przeze mnie w ciągu kilku miesięcy, stanowią wartość merytoryczną na tyle, aby mogłyby być wykorzystane w praktyce - powiedział Krzysztof Zagrajek.

Zwycięzca konkursu pokreślił także, że obecnie koncentruje się nadal na pracy naukowej w obszarze elektroenergetyki, a konkretnie dalszymi badaniami nad elektromobilnością, inteligentnymi sieciami elektroenergetycznymi oraz klastrami energii. Krzysztof Zagrajek jest doktorantem na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Źródło i zdjęcie: TAURON Polska Energia SA

Mierz siłę na zamiary,