Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Akademia Liderek Biznesu poszukuje młodych, odważnych i podejmujących wyzwania kobiet!

Akademia Liderek Biznesu to program edukacyjno-mentoringowy, którego celem jest edukacja młodych kobiet, studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach. Trwa nabór do nowego projektu.

Celem Liderek Biznesu jest rozwój przedsiębiorczości, zarządzanie karierą, rozwój w grupach mentee z uznanym mentorem, wizerunek biznesowy, wyrównanie proporcji w budowaniu kariery oraz poszerzanie wiedzy, umiejętności i postaw z zakresu: organizacji pracy, zarządzania zespołem, pracy ze stresem czy budowania marki osobistej.

Projekt składa się z warsztatów weekendowych, programu mentoringowego, wieczornych spotkań z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz długoterminowych stażach w firmach partnerskich. Program skierowany jest do studentek ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich na kierunkach:

• biotechnologia, badania kliniczne, technologia żywności,
  • IT, robotyka,
  • medycyna, farmacja,
  • elektronika, inżynieria budowlana, automatyka,
  • finanse, ekonomia, księgowość, bankowość, marketing,
  • prawo i administracja.

Dodatkowo projekt ma za zadanie kształcenie kobiet i mężczyzn w zakresie różnic płci i tego, jak korzystać z tego potencjału we współpracy na płaszczyźnie zawodowej. Projekt będzie odbywać się od listopada do czerwca przyszłego roku.

Patronaty honorowy nad projektem objęli Politechnika Warszawska, Rektor SGH w Warszawie oraz Collegium Civitas.

Partnerem strategicznym Akademii Liderek Biznesu została spółka McKinsey & Company. Pozostałymi partnerami są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Grupa Capital Park, a wiele firm dołączy do ich grona już wkrótce. Natomiast partnerem merytorycznym projektu jest Akademia Marki z Klasą.

Patronem medialnym projektu został już portal edukacyjny „Perspektywy”.

Szkolenia, zajęcia i debaty, wraz z uroczystym podsumowaniem odbywają się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji na: http://paga.org.pl/alb oraz na fb: https://www.facebook.com/ProjektAkademiaLiderekBiznesu/

Fundacja im Lesława A. Pagi od 14 lat realizuje projekty szkoleniowo-edukacyjne dla studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, a także dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.Stypendyści Fundacji mają niepowtarzalną okazję uczyć się od najlepszych ekspertów oraz zdobywać praktyczne doświadczenie w firmach partnerskich w czasie płatnych staży, które często owocują ofertą stałej pracy. Obecnie Fundacja zrzesza około 2000 alumnów, którzy wspierają się wzajemnie prywatnie i zawodowo.

Źródło: Fundacja im. Lesława A. Pagi

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz