Konkurs na logo satelity

Studenckie Koło Astronomiczne ogłosiło konkurs na logo projektu satelity PW-Sat2. 

Konkurs ma charakter otwarty, a polega na opracowaniu logotypu dla potrzeb projektu, który będzie oddawał charakter jego działalności. Projekt musi spełnić kilka warunków (musi kojarzyć się pozytywnie z kosmonautyką, nawiązywać do misji satelity PW-Sat2, posiadać nowoczesną formę graficzną, posiadać odpowiednią kolorystykę i być niezależnym od sposobu powielania i łatwo skalowalny).

Studenckie Koło Astronomiczne oczekuje od uczestników konkursu trzech wersji kolorystycznych projektu: kolorowej, czarno-białej oraz w skali odcieni szarości. Projekty logotypów można składać w sekretariacie Zakładu Silników Lotniczych w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej (00-665 Warszawa, ul. Nowowiejska 21/25, pok. 303) lub przesłać pocztą do 15 listopada.

Zwycięzca konkursu będzie mógł uczestniczyć w testach naziemnych satelity, w jej uroczystym starcie, będzie mógł złożyć wizytę w Centrum Kontroli Naziemnej Satelity PW-Sat2 i otrzyma książkę „Ciężar nieważkości” gen. Mirosława Hermaszewskiego z dedykacją autora.

Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć na stronie www.pw-sat.pl