Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Młodzi naukowcy z PW wyróżnieni w konkursie „Student-Wynalazca”

Młodzi naukowcy z PW wyróżnieni w konkursie „Student-Wynalazca”

W Politechnice Świętokrzyskiej rozstrzygnięto VII edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”. Wśród wyróżnionych znaleźli się młodzi naukowcy z Politechniki Warszawskiej.

Komisja Konkursowa przyznała pięć równorzędnych nagród głównych, osiem wyróżnień i siedem nagród specjalnych, które zostały ufundowane przez: Prezesa Urzędu Patentowego RP, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Prezesa Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej INWEX oraz Rektora Politechniki Świętokrzyskiej.

Nagrodę specjalną Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej przyznawaną w ramach konkursu otrzymali Radosław Żurowski, Łukasz Wierzbicki, Małgorzata Głuszek, Agnieszka Antosik, Anna Danelska, Marcin Kaczorowski, Mariusz Brzeziński i Tomasz Żmigrodzki za cykl wynalazków "Masa ceramiczna o właściwościach dylatancyjnych i zastosowanie masy ceramicznej". Studentów wsparli: prof. dr hab. inż. Mikołaj Szafran, prof. dr hab. inż. Gabriel Rokicki, prof. dr hab. inż. Marcin Leonowicz, dr inż. Paweł Falkowski, dr inż. Mariusz Tryznowski, mgr inż. Ewa Bobryk, mgr inż. Mieczysław Szczygieł oraz mgr inż. Mieczysław Kryjak.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród studentów. Do organizatorów napłynęło 90 nowatorskich rozwiązań z 25 uczelni. Aż 9 wynalazków pochodziło z Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji: Wynalazki na medal!

Grafika: Politechnika Świętokrzyska

Przyszłość należy do lwów,
które umieją się śmiać

Zaratustra