„Nazwij pojazd przyszłości” - konkurs Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na nazwę nowego projektu innowacyjnego pojazdu miejskiego. Bolid zastąpi poprzedni studencki pojazd - wielokrotnie nagradzanego PAKSa.

Po długim czasie spędzonym na projektowaniu i obliczeniach, członkowie Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów rozpoczęli realizację nowego bolidu. Będzie to innowacyjna konstrukcja, która połączy w sobie zalety PAKSa z technologiami przyszłości. Pojazd pozwoli przełamać nieosiągalne dotychczas bariery ekstremalnie niskiego zużycia paliwa. Obecny rekord PAKSa to 376,46 km na jednym litrze paliwa. Z nową konstrukcją studenci chcą osiągnąć zdecydowanie lepszy wynik.

Dziś nowemu pojazdowi brakuje już tylko nazwy, dlatego studenci postanowili ogłosić konkurs. Komisja wyłoni trzy najlepsze koncepcje, a ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody. Najlepszy pomysł stanie się nazwą nowego projektu. Propozycje nazwy będą przyjmowane do 12 października 2016 r. do końca dnia.

Propozycje można przesyłać poprzez formularz dostępny wraz z regulaminem w wydarzeniu na fanpagu Koła (Konkurs: Nazwij pojazd przyszłości) oraz na stronie internetowej Koła: www.skap.meil.pw.edu.pl gdzie można śledzić dalsze poczynania Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów.

SKAP tworzy grupa studentów pasjonujących się motoryzacją. Przy użyciu technik stosowanych w lotnictwie konstruują oni superekonomiczne pojazdy, które na jednym litrze paliwa pokonują setki kilometrów. Koło działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej.

Szczegółowych informacji udziela Katarzyna Zawadzka: telefon: +48 510 333 500
e-mail: katarzyna.zawadzka.skap@pw.edu.pl