Oferta CWM PW na targach GHEDEX w Omanie

W dniach 19-21 kwietnia 2016 r. Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej uczestniczyło w edukacyjnych targach GHEDEX organizowanych co roku w Muskacie, stolicy Omanu.

Nasza Uczelnia już od 5 lat jest aktywna w regionie państw arabskich. Oman jest jednym z państw, w których Centrum Współpracy Międzynarodowej prowadzi akcje rekrutacyjne. Od 2012 r. Politechnika współpracuje również z Ministerstwem Wyższej Edukacji, gdzie nasza Uczelnia widnieje jako jedna z destynacji dla studentów korzystających z rządowego stypendium. Obecnie w PW studiuje ponad 20 stypendystów, a około 40 uczy się na kursach przygotowawczych (Foundation Year oraz kursy językowe).

Targi GHEDEX są jedną z większych i ważniejszych imprez edukacyjnych w regionie. W tym roku uczestniczyło w nich ponad 200 uczelni wyższych z 24 państw. Polskę na targach reprezentowała Politechnika Warszawska (lider w regionie). Studenci z państw arabskich są bardzo zainteresowani studiami za granicą. Dzięki różnym stypendiom i dofinansowaniom mogą bez przeszkód realizować swoje plany, stąd nasza obecność na tego typu imprezach jest bardzo ważna.

Oferta Politechniki Warszawskiej spotkała się z dużym zainteresowaniem szczególnie ze strony studentów doktorantów i kandydatów na studia drugiego stopnia. W Omanie mieszka również wielu ekspatów z takich państw jak Indie czy Pakistan. W związku z tym, Karol Maśluszczak (przedstawiciel CWM PW) spotkał się z kilkoma reprezentacjami indyjskich szkół średnich w Muskacie. W trakcie targów odbyło się także spotkanie z uczniami z centralnych szkół India School Muscat oraz z Pakistan School Muscat, podczas którego została przedstawiona oferta naszej Uczelni.

Źródło: CWM PW