Przedsezonowe turnieje siatkarzy

Zawodnicy AZS Politechniki Warszawskiej mają już za sobą ostatni wolny weekend okresu przygotowawczego do nowego sezonu PlusLigi. Teraz czeka ich kilka sprawdzianów w turniejach towarzyskich.

Najbliższy turniej z udziałem „Inżynierów” odbędzie się w dniach 13-14 września w Ełku. Tydzień później AZS Politechnika Warszawska zagra w Radomiu, natomiast 25-26 września drużynę czekają wspólne treningi z zespołem Cuprum Lubin. - Wspólne zajęcia, które odbywać się będą w Arenie Ursynów, być może zwieńczone zostaną sparingami. Być może, bo jeszcze nie ustaliliśmy szczegółów - powiedział trener Jakub Bednaruk.

W ostatni weekend września klub sprawdzi swoją przedsezonową formę w IV Memoriale Józefa Gajewskiego, a w pierwszy weekend października w VIII Memoriale Zdzisława Ambroziaka. „Inżynierowie” sezon zainaugurują 12 października spotkaniem z drużyną Effector Kielce. Spotkanie odbędzie się w Arenie Ursynów.

Plan meczów towarzyskich oraz turniejów:
13-14 września: V Mazurski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Ełku
AZS Politechnika Warszawska, Effector Kielce, Indykpol AZS Olsztyn, Lotos Trefl Gdańsk, Ślepsk Suwałki

21-22 września: Radomski Festiwal Siatkówki
AZS Politechnika Warszawska, KS Camper Wyszków, Cerrad Czarni Radom, Cuprum Lubin

25-26 września: Warszawa
Treningi z Cuprum Lubin

27-29 września: IV Memoriał Józefa Gajewskiego
AZS Politechnika Warszawska, Lotos Trefl Gdańsk, Energa Pekpol Ostrołęka, Ślepsk Suwałki

4-6 października: VIII Memoriał Zdzisława Ambroziaka
AZS Politechnika Warszawska, Cerrad Czarni Radom, Lotos Trefl Gdańsk, Sir Safety Perugia, Wkręt-met AZS Częstochowa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle